REKLAMA

Powstaje nowa droga na ulicy Źródlanej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Ulica Źródlana to jedna z ostatnich ulic na koneckich Browarach, która miała nawierzchnię gruntową. Dosyć długo trwało przygotowanie tej inwestycji, jednak ostatecznie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych droga zostanie wybudowana. Sprawdziliśmy postęp trwających tam prac.

REKLAMA

Nowo powstająca droga połączy ulice leżące poprzecznie do ulicy Partyzantów, przy których znajdują się działki, z odnogą ulicy Rzecznej, przy której znajdują się kolejne nieruchomości. Do tej pory teren drogi tamtędy przebiegającej był własnością prywatną. Gmina musiała więc odkupić grunty pod budowę odcinka, a dodatkowo nowa nawierzchnia rozwiąże komunikacyjne problemy mieszkańców tamtej części Końskich.

O zakresie oraz postępie prac opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„Jest pełne korytowanie drogi, wytyczenie jej szlaku, w części już uzupełnienie podbudową konstrukcyjną od ulicy Partyzantów. Potem będzie krawężnikowanie, przebudowa części systemu kanalizacji sanitarnej, deszczowej, budowa oświetlenia drogowego. Całość ma być wykonana do końca października, ale wszystko wskazuje na to, że wykonawca poradzi sobie z tym szybciej” – mówił nam Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Całość inwestycji opiewa na niemal 730 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie na poziomie 60% to około 430 tysięcy. Prace realizuje firma Bakamex.

Ulica Źródlana to przedostania ulica na Browarach, która wymaga przebudowy –„Zostaje nam tylko do przebudowania ulica Rzeczna, której mieszkańcy również czekają na przebudowę” – dodaje Krzysztof Obratański.

Krzysztof Obratański podzielił się z nami informacją, że przebudowa ulicy Rzecznej to skomplikowana sprawa. Tereny, na których droga miałaby ulec remontowi znajdują się na terenach Polskiej Kolei Państwowej, a jak mówi burmistrz, negocjacje z kolejami nie są łatwe, dodatkowo są bardzo czasochłonne.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz