REKLAMA

Pożar domu w Komorowie w gminie Stąporków

Dzisiejszej nocy niespokojnie było w Komorowie w gminie Stąporków. W płomieniach stanął dom. Okazał się on niezamieszkały.

REKLAMA
Pożar domu w Komorowie w gminie Stąporków

fot. PSP Końskie

O szczegółach opowiada młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich – „o godzinie 23.20 wpłynęło do nas zgłoszenie o rozwiniętym pożarze budynku mieszkalnego w Komorowie w gminie Stąporków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki z OSP Krasna okazało się, że pali się część niezamieszkałego budynku drewnianego. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na objęty ogniem budynek. Po przyjeździe kolejnych jednostek podano kolejny prąd wody w natarciu do wnętrza pustostanu przez okratowane otwory okienne. Drzwi wejściowe do mieszkania były zabezpieczone deskami przed dostępem osób postronnych ale druhowie dokonali zerwania odeskowania i wyważyli drzwi. Podczas tych działań częściowemu zawaleniu uległ drewniany strop budynku. Spalone wyposażenie budynku strażacy wyrzucili na zewnątrz i przelali wodą, a elementy konstrukcji dachu grożące zawaleniem rozebrali.”
W ponad 2 godzinnej akcji uczestniczyły: 2 zastępy JRG, OSP Krasnej, OSP z Adamka oraz OSP z Gosania.

Będący na miejscu zdarzenia mieszkańcy okolicznych domów poinformowali, iż obiekt od dłuższego czasu nie był zamieszkiwany, a przyłącze energetyczne do budynku było odłączone.

REKLAMA

Zdjęcia(PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *