REKLAMA

Pożar drewnianego domu w Jacentowie

Dzisiejszej nocy w miejscowości Jacentów w gminie Radoszyce w płomieniach stanął niezamieszkały, drewniany dom. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

REKLAMA

fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

– „Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek gaśniczych ogniem objęty był cały budynek. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu terenu oraz podaniu dwóch prądów wody na powstały pożar. Po jego opanowaniu strażacy przystąpili do rozbiórki domu, który groził zawaleniem. Elementy drewnianej konstrukcji zostały przecięte piłą i przelane wodą. Pozostałości budynku sprawdzono kamerą termowizyjną, po czym nie stwierdzono podwyższonych temperatur i zakończono działania” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Na miejsce dojechało także pogotowie energetycznie, które odłączyło prąd elektryczny od posesji. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, dom był niezamieszkały. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

REKLAMA

W akcji gaśniczej udział brały jednostki: OSP KSRG Ruda Maleniecka, OSP Radoszyce, OSP KSRG Wilczkowice oraz JRG Końskie

Zdjęcia (OSP KSRG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *