REKLAMA

Pożar lasu w gminie Stąporków. To kolejne takie zdarzenie

W środowy poranek nieopodal miejscowości Czarna na terenie gminy Stąporków doszło do pożaru lasu o powierzchni około 80 arów. Strażacy walczyli z ogniem przez niespełna 2 godziny.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 w pobliżu miejscowości Czarna. Ogniem objęte było poszycie leśne na powierzchni około 80 arów – „Działania zastępu JRG Końskie oraz zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 4 prądów wody w natarciu. Dodatkowo pożar gaszono przy pomocy tłumic i łopat. Punkt czerpania zlokalizowany przy hydrancie 4 km od miejsca pożaru.” – opowiada młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Warto dodać, że jest to już kolejny pożar lasu na terenie powiatu koneckiego – „Od początku roku w tego typu zdarzeniach strażacy interweniowali 23 razy. Najwięcej wyjazdów było w gminie Stąporków 10, następnie w gminie Radoszyce 9, w gminie Ruda Maleniecka 2, natomiast w gminie Końskie i Słupia Konecka 1″ – informuje mł. bryg. Mariusz Czapelski.

Wiele ze zdarzeń może być wynikiem podpaleń. Strażacy na bieżąco informują o tym policję.

Jednak obszary leśne to nie jedyne miejsca, w których dochodzi do pojawienia się ognia. Narażone są także tereny rolnicze użytkowe jak i nieużytkowe – ” Tu strażacy interweniowali 42 razy od początku roku. Niemalże w każdej gminie dochodziło do pożaru.” – dodaje oficer prasowy PSP Końskie.

W środowej akcji gaszenia lasu w gminie Stąporków udział brało kilka zastępów straży pożarnej. Działania trwały 1 godzinę 46 minut.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *