REKLAMA

Poznajcie Warsztat Terapii Zajęciowej [wideo, zdjęcia]

Warsztat Terapii Zajęciowej przy TWRP „Wszechnica Konecka” w Końskich został utworzony w 1996 roku. Od 01.09.2019r. jednostką prowadzącą Warsztat jest Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Warsztat jest placówką pobytu dziennego, w której uczestnik przebywa do 7 godzin dziennie.

REKLAMA

 –„Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich istnieje od 1996 roku i jest placówką pobytu dziennego dla 30 niepełnosprawnych osób.  Nasz Warsztat składa się przede wszystkim z sześciu pracowni, gdzie nasi podopieczni uczą się i pracują zdobywając doświadczenie. Naszym celem jest tak naprawdę nauka naszych podopiecznych samodzielnego życia i wprowadzenie ich do normalnego funkcjonowania na rynku pracy”  – opowiada Jarosław Staciwa, prezes TWRP Wszechnica Konecka.

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka pobytu dziennego. Obejmujemy 30 osób dorosłych z niepełnosprawnościami, którzy są przydzieleni do poszczególnych pracowni. W pracowniach tych realizują swoje pomysły, uczą się poszczególnych technik z zakresu plastyki, komputerów. Kładziemy z kadrą duży nacisk na szerokorozumianą rehabilitację społeczną. Realizujemy ją poprzez wyjazdy oraz udział w przeróżnych konkursach, festiwalach skierowanych dla osób niepełnosprawnych. Uzyskujemy mnóstwo nagród z czego się bardzo cieszymy. Najlepiej o warsztacie powiedzą sami podopieczni, o tym jak oni się czują w naszej placówce. Stworzyliśmy dla nich drugi dom, ale tak jak mówię – niech sami powiedzą o tym jak czują się i co robią w naszej placówce”  – mówi Barbara Zbylut, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich. 

REKLAMA

Warsztat Terapii Zajęciowej swoim podopiecznym zapewnia opiekę, ale przede wszystkim zajęcia w swoich pracowniach: przyrodniczej, rehabilitacyjnej, gospodarstwa domowego, artystycznej, plastycznej oraz komputerowej.

Rehabilitacja ruchowa w WTZ prowadzona jest według grafika ćwiczeń oraz wskazań lekarskich. Obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe dla wszystkich podopiecznych. Uczestnicy objęci są zabiegami z zakresu fizykoterapii.

Mówiąc o warsztacie warto wspomnieć też o wieloletniej współpracy z Lebenshifle – to jedna z największych organizacji pomocowych działających w Niemczech.

WTZ to także liczne sukcesy i wyróżnienia w konkursach na arenie lokalnej, wojewódzkiej czy ogólnokrajowej. Wszystkie informacje dotyczące warsztatu, a także mnóstwo zdjęć i aktualności z działań podejmowanych przez jego uczestników znajdziecie na stronie internetowej www.wszechnicakonecka.pl.

– „Zapraszam do zapoznania się z ofertą Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jest bardzo duże zainteresowanie uczestnictwem w naszych warsztatach, niestety mamy tylko 30 miejsc, które są na chwilę obecną zapełnione”  – zaprasza Jarosław Staciwa.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”, Telefon 41 39 02 252, Adres ul. Gimnazjalna 41B 26-200 Końskie. Strona internetowa: www.wszechnicakonecka.pl

materiał promocyjny

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *