REKLAMA

Praca wre przy nowym rondzie i łączniku Kieleckiej i Spacerowej [wideo, zdjęcia]

To największy projekt drogowy realizowany obecnie na terenie miasta i gminy Końskie. Mowa o budowie drogi będącej łącznikiem ulic Kieleckiej oraz Spacerowej, a także ronda, które jest jej zwieńczeniem. Do ronda docelowo dochodzić będą: wspomniana nowa droga, droga krajowa 42 od strony Kazanowa oraz koneckie ulice – Spacerowa i Zachodnia. W ramach projektu remont przechodzi także droga dojazdowa do wysypiska śmieci i siedziby PGK. 

REKLAMA

„Droga łącząca ulicę Spacerową z ulicą Kielecką wchodzi w ostatnią fazę budowy przewidzianej do zakończenia na początku roku przyszłego. Ta najważniejsza od strony trudności technicznych i organizacyjnych część to rondo na skrzyżowaniu łączącym ulicę Spacerową i Zachodnią. W tej chwili ono w całości jest zarysowane, jest wyprofilowane i są położone pierwsze warstwy asfaltu na obu kierunkach. Pozostały tam do zrobienia stosunkowo niewielkie elementy uzupełniające. W tej chwili wykonywane są ekrany akustyczne w odcinku drogi od ronda w kierunku składowiska odpadów. Właściwie po wykonaniu tej roboty zostanie nam tylko ostatnia warstwa asfaltu na odcinku około 200 m od strony ul. Kieleckiej i tu w obszarze ronda” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Za realizację inwestycji odpowiada firma KAMI. Koszt budowy to prawie 6 milionów 300 tysięcy złotych, a 60% tej kwoty ma pochodzić z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Nowa droga ma zostać oddana do użytku najpóźniej pod koniec I kwartału 2021 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że wykonawca może zejść z placu budowy kilka tygodni wcześniej.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz