REKLAMA

Prawie 140 tysięcy na stypendia. II LO w konkursie Solidarna Szkoła [zdjęcia]

II Liceum Ogólnokształcące z Końskich w konkursie „Solidarna Szkoła” w obecnym roku zajęło trzecie miejsce. To kolejny sukces tej placówki w projekcie Fundacji Św. Mikołaja, który swoim patronatem objęła Pierwsza Dama Agata Konrhauser-Duda. Ostatnio przedstawiciele „Nowego Ogólniaka” gościli na gali wieńczącej kolejny rok charytatywnych działań. 

REKLAMA

„Ekipa” z II LO wspólnie Pierwsza Damą Agatą Kornhauser-Dudą

W tym roku II LO w Końskich zajęło trzecie miejsce w konkursie Solidarna Szkoła w kategorii drugiej, czyli wśród szkół ponadpodstawowych na terenach wiejskich i w małych miastach poniżej 20 000 mieszkańców zbierając kwotę 14 897 zł i 76 groszy!
To bardzo dobry wynik, choć szkoły które do tej pory były zawsze za II LO w Końskich czyli Zespół Szkół w Lubaczowie i  IV Liceum Ogólnokształcące w Krościenku wyprzedziły koneckiego, czterokrotnego laureata I miejsca. Przypominamy, że II LO w Końskich zajęło pierwsze miejsce tej kategorii cztery razy: w 2014, 16, 17, 18 a wcześniej zgarnęło także dwa wyróżnienia i wyróżnienie specjalne. To ostatnie szkoła otrzymała z rąk pani Prezydentowej Agaty Kornhauser Dudy w 2015 roku, która przekazała na ręce koordynatora drukarkę 3D.

Wyróżnienie z rąk pani Prezydentowej w 2015 to początek przygody w 2 LO, ponieważ od tego czasu w szkole zostało utworzone Koło Naukowe Wydruku 3D, które również pozyskuje fundusze na fundację Świętego Mikołaja, a opiekunem tego koła jest pani Alicja Sobaś, która już od tego czasu pozyskała kolejne drukarki 3D.

REKLAMA

Pierwszy etap gali Solidarnej Szkoły w tym roku odbył się w Pałacu Prezydenckim, gdzie w kameralnym spotkaniu pani Prezydentowa porozmawiała ze stypendystami i koordynatorami pytając jak młodzi widzą wolontariat i bardzo cieszyła się, że w tych dwunastu szkołach wolontariat jest na tak wysokim poziomie.

Rywalizacja w kategorii szkół ponadpodstawowych była bardzo wyrównana. Konecka jednostka ostatecznie znalazła się na trzecim miejscu, ale wszyscy są w niej bardzo dumni, bo w tym roku w II LO pozyskało 14 897 zł i 76 gr poprzez organizację różnego rodzaju kiermaszów, specjalnych akcji. Wielką rolę odegrali księża z różnych parafii, którzy byli przychylni akcji i pozwalali kwestować na terenie kościołów –„Z tego miejsca bardzo serdecznie chcemy im podziękować. Bez tych datków nasz wynik finansowy byłby o wiele niższy. Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym rodzicom i ogólnie każdemu kto choćby w minimalnym stopniu wsparł naszą akcje” – mówi nam Agnieszka Woźniak, nauczyciel w II LO i koordynator akcji w tej szkole.

Dodajmy, że  do kwoty podanej powyżej fundacja Świętego Mikołaja dołożyła tyle samo – takie są zasady akcji „Solidarna Szkoła”. Dodatkowo „Nowy Ogólniak” zwyciężając w ubiegłym roku zgarnął nagrodę dodatkową, czyli możliwość ufundowania 14 stypendiów w kwocie od 2,5 tys do 3,5 tysiąca złotych, na łączną kwotę 33 tysiące złotych.

Od lewej koordynatorka akcji Agnieszka Woźniak i dyrektor II LO Beata Salata.

Dzięki temu osoby potrzebujące, utalentowane z niezamożnych rodzin, a wyróżniający się zaangażowaniem społecznym i osiągnięciami naukowymi mogą skorzystać z takich środków i mogą wzbogacać swój potencjał, swój warsztat pracy o niezbędne przedmioty, które właśnie za tą kwotę mogą sobie zakupić.

Każdy może dołączyć i przyczynić się aby w 2020 roku więcej uczniów w II LO dostało stypendia. Pomoc jest bardzo prosta – można wpłacać środki na specjalne subkonto szkoły – TUTAJ

Do dnia dzisiejszego II LO w Końskich przyznało 60 stypendiów na łączną kwotę 139 153, 09! Pamiętajmy, że dzięki nam ta kwota może wzrosnąć, a środki na pewno trafią do zdolnej i potrzebującej młodzieży!

Zdjęcia (Kacper Woźniak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *