REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość w Końskich podsumowało wybory [galeria zdjęć]

W czwartek w koneckiej sali Astoria odbyła się powiatowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości podsumowująca wybory. Zastanawiano się także kto w Końskich otworzy biuro poselskie.

REKLAMA

Od lewej: Kamil Kubicki, Piotr Słoka i Andrzej Marek Lenart.

Od lewej: Kamil Kubicki, Piotr Słoka i Andrzej Marek Lenart.

Konwencja była bardziej nieformalnym spotkaniem niż posiedzeniem partyjnych działaczy. Poza członkami PiS-u na miejscu pojawiły się też nasze władze miejskie: burmistrz Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrzowie Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński, członkowie Samorządnych Ziemi Koneckiej, a także pracujący podczas ostatnich wyborów w okręgowych komisjach i mężowie zaufania. Przybyli też goście ze Skarżyska – radni miejscy, a także były poseł, a obecnie faworyt do fotela Wojewody – Andrzej Bętkowski. Zabrakło za to zaproszonych obecnych posłów: Krzysztofa Lipca i Anny Krupki (ta usprawiedliwiła absencję pracą Parlamentu). Chociaż salę użyczył sympatyk prawicy Andrzej Kudłacz to gospodarzem należałoby nazwać Piotra Słokę.
Były już kandydat na posła powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie ze swoim kampanijnym współpracownikiem Kamilem Kubickim podsumowali ostatnie miesiące w swoim wykonaniu. Przypomnijmy, że choć Słoka posłem nie został to mandat dla niego ciągle jest niewykluczony – możliwe, że w trakcie trwania kadencji któryś ze świętokrzyskich parlamentarzystów PiS-u np. zasiądzie w zarządzie Spółki Skarbu Państwa lub zamieni polski Sejm na Europarlament tym samym zwalniając miejsce dla najbardziej znanego leśnika w naszym regionie.
Poza wzajemnymi podziękowaniami wielu spośród zgromadzonych polityków zastanawiało się kto i czy w ogóle ktoś otworzy biuro poselskie w powiecie koneckim. Według naszych informacji pewne jest, że zrobi to Zbigniew Ziobro wspólnie z Senatorem Jackiem Włosowiczem. Udało nam się także dowiedzieć, że o biurze w naszym regionie nie myśli Dominik Tarczyński – wielu wskazywało go jako pewniaka do otworzenia punktu w Końskich w związku z jego znakomitym rezultatem wyborczym w powiecie. Biura u nas nie planuje też poseł Andrzej Kryj, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego.  Podczas konwencji padało też nazwisko jeszcze jednego parlamentarzysty, który jest niemal zdecydowany na to by swoje biuro otworzyć właśnie u nas, ale ten trop jeszcze badamy.
Wszyscy przybyli do Astorii mogli delektować się znakomitym bigosem myśliwskim i zupą gulaszową z dziczyzny.
Galeria zdjęć:
Andrzej Bętkowski - czy to przyszły Wojewoda Świętokrzyski?

Andrzej Bętkowski – czy to przyszły Wojewoda Świętokrzyski?

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *