Przedświąteczna niedziela z Olimpią Końskie. Mecz dzieci i turniej juniorek! [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w hali sportowej w Stadnickiej Woli królowała piłka ręczna kobiet. Najpierw swój ligowy mecz rozegrały najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Końskie występujące w rozgrywkach dzieci, później odbył się turniej juniorek.

W kategorii dzieci Olimpijki walczyły z UMKS Żak Kielce. Do przerwy rywalki prowadziły 4:5, ostatecznie przegrały stosunkiem goli 11:14 –„Niestety przegraliśmy, ale po wyrównanym, zaciętym meczu. Przegraliśmy trzema bramkami. Wcześniej graliśmy z Koroną Kielce na wyjeździe. Tam również przegraliśmy trzema bramkami. Mecze są wyrównane, mam nadzieję, że przy rewanżach pokonamy przeciwników” – mówi Konrad Zwierzchowski, trener drużyny dzieci Olimpii Końskie.

Spotkanie początkowo przebiegało pod dyktando gospodyń, ale zabrakło im koncentracji –„Zaczęliśmy bardzo dobrze. Prowadziliśmy 3:0, potem 4:1. Trafił się przestój spowodowany złym wykończeniem akcji, brakiem skuteczności, dobrymi interwencjami bramkarza rywalek. Pierwszą połowę przegraliśmy jedną bramką, w drugiej doszły dwie kolejne bramki różnicy. Dziewczynki walczyły, ale póki co większość z nich jest młodszych z rocznika 2010. Uczą się, wszystko jest przed nimi” – dodaje trener Zwierzchowski.

Dzieci występują wyłącznie w lidze wojewódzkiej, a w rozgrywkach w dużej mierze chodzi o naukę gry w piłkę ręczną. Niemniej jednak nasze najmłodsze szczypiornistki będą miały szansę do rewanżu już na wiosnę.

Kilkadziesiąt minut po najmłodszych na parkiet wybiegły nieco starsze dziewczęta, rywalizujące w kategorii juniorki młodszej  –„To spotkanie ligowe, rozgrywane systemem turniejowym, ponieważ trzy drużyny tylko występują, czyli my Olimpia Końskie, Korona Handball Kielce i CHKS Łódź. Dzisiaj mamy trzy mecze. Pierwszy mecz z CHKS-em, później gra Łódź z Koroną i o 15:00 gramy z Koroną Handball Kielce. Walczymy o jak najlepsze miejsce i wejście do 1/32 Mistrzostw Polski z dwóch okręgów: łódzkiego i świętokrzyskiego „ – mówi Dariusz Sokołowski, trener juniorek Olimpii Końskie.

W turnieju nasze dziewczęta dwukrotnie przegrały: 18:29 z CHKS Łódź oraz 20:27 z Koroną Handball Kielce. W starciu kielczanek z łodziankami górą były te drugie zwyciężając 27:15.