REKLAMA

Przejazd kolejowy w Końskich wciąż zamknięty. Sprawdzamy dlaczego

Przygotowania do wznowienia pasażerskiego ruchu kolejowego w Końskich ciągle trwają. Do 13 sierpnia miały zakończyć się prace remontowe na przejeździe, który mieści się na łączeniu ulic 1 Maja i Fabrycznej. Mamy wrzesień, a przejazd wciąż jest zamknięty. Zdaniem przedstawicieli PKP – opóźnienie spowodowały złe warunki atmosferyczne. 

REKLAMA

„Na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują stacje i przystanki do obsługi pasażerskiej. Prace w terenie już się rozpoczęły – wykonawca przystąpił do robót przygotowawczych na stacji Końskie, Stąporków i Bliżyn” – informowała nas w lipcu Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

REKLAMA

Jednocześnie zespół prasowy PKP zapewniał, że utrudnienia drogowe w Końskich potrwają do 13 sierpnia. Teraz dowiadujemy się, że chociaż prace prowadzone były w wakacje to opóźnią się z uwagi na warunki atmosferyczne –„Zmiana terminu zakończenia prac na przejeździe kolejowo-drogowym w Końskich wynika z warunków pogodowych. Wykonawca nie ułożył jeszcze asfaltu na dojazdach do przejazdu. Wykonawca deklaruje zakończenie prac do końca bieżącego tygodnia – przekazuje nam Izabela Miernikiewicz.

Przypomnijmy, że na stacji Końskie prace obejmą peron wyspowy, który zyska długość 300 m i będzie dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Peron będzie oświetlony oraz wyposażony w wiatę i ławki. Zapewnione zostanie czytelne oznakowanie oraz tablice informacyjne z rozkładem jazdy. Kolej osobowa na trasie Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki przez między innymi Stąporków i Końskie ma być uruchomiona w grudniu. Prowadzona będzie ona przynajmniej póki co spalinowymi lokomotywami.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz