REKLAMA

Przekazanie władzy w Gowarczowie. Nowa burmistrz już za sterami [wideo, zdjęcia]

Joanna Dołowska we wtorek została zaprzysiężona na stanowisko burmistrza miasta i gminy Gowarczów po tym jak w kwietniu bardzo pewnie wygrała tam wybory. Podczas I sesji przysięgę złożyli też wszyscy radni, na przewodniczącego Rady Miasta i Gminy jednogłośnie wybrano Sławomira Koniecznego.

REKLAMA

Obrady otworzył radny senior, którym w Gowarczowie był Piotr Urbańczyk. Nowo wybranym rajcom wręczono zaświadczenia o wyborze. Dokument taki otrzymała także nowa burmistrz Joanna Dołowska. Następni radni oraz włodarz złożyli ślubowanie.

Podczas najważniejszego głosowania dnia na stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy radni jednomyślnie wskazali Sławomira Koniecznego„Po tylu latach, gdy nie byłem w Radzie Gminy miłym zaskoczeniem dla mnie jest, że jednak mieszkańcy z mojego okręgu dokonali takiego wyboru i tym radnym zostałem. O tym kroku, że będę przewodniczącym nawet nie myślałem, ale jak widać radni mieli taki zamysł bym to ja kierował radą wykorzystując do tego swoje doświadczenie wcześniej nabyte. Myślę, że w takim składzie będziemy w stanie dalej pracować dla dobra naszej całej społeczności. Chcielibyśmy by wszystkie inwestycje, które są przed nami zostały zaplanowane w sposób właściwy i oczywiście zrealizowane. Moja przygoda z samorządem zaczęła się wcześniej, bo już w 1998 roku. Byłem w pierwszych dwóch kadencjach wiceprzewodniczącym, a później przewodniczącym. Właściwie od samego początku z wójtami Świerczem i Słoką współpracowałem. Z poprzednim burmistrzem nie miałem tej przyjemności. Obecna p. burmistrz zapytała czy będę w stanie kandydować i wyraziłem na to zgodę wiedząc ile trudu trzeba włożyć do tego by tu być. To praca trudna i wymagająca, ale i przynosi pewne satysfakcje w postaci zadowolenia z tego, że coś dobrego zrobiliśmy. Prowadzenie sesji jest prostą sprawą. Jeśli rada będzie dążyła do jedności, a w tym jest siła i byśmy wypracowywali kompromisy. Wtedy na pewno będzie to wszystko dobrze przebiegało i będziemy pracować dla naszego dobra” – opowiada nowy przewodniczący rady miejskiej w Gowarczowie.

REKLAMA

Jego zastępczynią ma być Edyta Wiatrowska, na którą zagłosowało 12 radnych, 1 był przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

W trakcie sesji Joannie Dołowskiej gratulacje składał także jej dotychczasowy pracodawca… czyli burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Natomiast dotychczasowy burmistrz Gowarczowa Stanisława Pacocha złożył gratulacje nowej włodarz, oddał jej także swój dotychczasowy gabinet. Nam Joanna Dołowska opowiedziała o pierwszych krokach na urzędzie i najbliższych planach –„Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być w tym miejscu dzięki mieszkańcom miasta i gminy Gowarczów. Po pierwszej sesji wydaje mi się, że będzie nam się dobrze pracować, bo mamy tę większość, będzie jedność. Myślę, że nie będziemy tutaj dzielić – jesteśmy jednością i pracujemy dla dobra społeczeństwa i myślę, że będziemy dążyć do tego by realizować mój program wyborczy, który przedstawiłam podczas kampanii. Na początek będziemy starali się przyjrzeć pracy urzędu. Wiemy, że są zmiany kadrowe, bo niektórzy złożyli wypowiedzenia. Musimy zająć się organizacją pracy urzędu, a w dalszej kolejności będziemy pracować dla dobra mieszkańców, będziemy starali się realizować nasze pomysły przez zarówno środki nasze budżetowe, jak i środki, które będziemy starali się pozyskiwać z zewnątrz. Będziemy kłaść nacisk na to by jak najwięcej inwestycji z naszego programu zrealizować, a najlepiej wszystkie […] W samorządzie jestem od ponad 20 lat. Z tą gminą byłam związana przez wiele lat. Pracowałam tutaj na kierowniczym stanowisku, przechodziłam  tutaj poszczególne szczeble od podinspektora, inspektora do stanowiska kierowniczego. Większość mieszkańców pamięta mnie, bo robiłam różne rzeczy: udzielałam ślubów, wyrabiałam dowody, pracowałam w ochronie środowiska. Też przy inwestycjach takich jak oczyszczalnia i kanalizacja. Znam problemy mieszkańców. Teraz pracowałam w Urzędzie w Końskich i mam jakieś porównanie. Mam też doświadczenie i  teraz będę realizowała się jako burmistrz. Mam nadzieję, że z współpracownikami będziemy realizować nasze pomysły. Na pierwszy ogień chcę zapoznać się z dokumentacją dotyczącą Zalewu w Rudzie Białaczowskiej. O tym się mówi od wielu lat, pan burmistrz też ten pomysł poruszał. Chcę by ta turystyka i u nas ruszyła. Oprócz tego będziemy dbać o gospodarkę wodno-ściekową – to rozbudowa kanalizacji. Najważniejszy będzie jednak człowiek, to oni mnie wybrali i zawsze będziemy działać dla ludzi, realizować potrzeby mieszkańców” – mówiła nam burmistrz Joanna Dołowska.

Wtorkowe głosowania wskazują na to, że Dołowska będzie miała w Gowarczowie duże wsparcie w radzie. W zgodzie z jej założeniami opowiadała się bowiem zdecydowana większość wybranych reprezentantów poszczególnych sołectw i samego miasta Gowarczów.

Radni Rady Miasta i Gminy Gowarczów w kadencji 2024-2029: Edyta Wiatrowska, Karolina Król, Marzena Dołowska, Mirosław Kądziela, Grażyna Trawińska, Grzegorz Ciołkiewicz , Ilona Gad, Magdalena Galant, Katarzyna Sobczyńska, Sławomir Konieczny, Paulina Banasik, Michał Kaniowski, Piotr Urbańczyk, Tomasz Młynarczyk, Małgorzata Jankowska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *