REKLAMA

Przetargi bez rozstrzygnięcia. Świetlica w Modliszewicach i projekt kanalizacyjny zagrożone? [wideo]

Dwa projekty inwestycyjne, na które gmina Końskie otrzymała wsparcie w ramach środków rządowych są obecnie zagrożone. Mowa o remoncie świetlicy wiejskiej w Modliszewicach oraz dużej inwestycji w sieć wodno-ściekową. Po pierwszym przetargu nie ma wykonawców zainteresowanych robotami w kwocie, którą zakładał kosztorys. 

REKLAMA

„Musieliśmy unieważnić te dwa przetargi, ponieważ kwoty które wpłynęły od potencjalnych wykonawców o wiele przekraczały zakładany kosztorys. Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest dysponentem dotacji o przedłużenie terminów na wykorzystanie środków zewnętrznych. W przypadku projektu wodno-ściekowego mamy taką zgodę i rusza drugi przetarg. Jeżeli chodzi o Modliszewice i świetlicę to ciągle czekamy na decyzję” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Przetarg dotyczący świetlicy w Modliszewicach to skomplikowana sprawa. Tam wspólnota wiejska oddała obiekt w zarządzanie gminy w ostatnim możliwym terminie na ogłoszenie przetargu i tego samego dnia od razu go opublikowano. Nie wiadomo więc jak Bank Gospodarstwa Krajowego zareaguje na prośbę o wydłużenie terminu, bo i tak został on już nieco nadszarpnięty.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję samorząd otrzymał dotację wynoszącą 1 mln złotych z Polskiego Ładu. Z kolei najtańsza oferta jaka wpłynęła w pierwszym przetargu wyniosła 2,8 mln złotych. Dla gminy oczywistym było, że postępowanie należy unieważnić. W ramach projektu wykonana miała zostać przebudowa dachu na świetlicy, ale i remont wewnątrz budynku. Jeżeli tylko BGK wyrazi zgodę na przedłużenie terminu to ogłoszone zostanie nowe postępowanie.

Na projekt wodno-ściekowy dotyczący choćby remontów końcówek sieci, ale i modernizacji jej części na terenie gminy samorząd z Polskiego Ładu otrzymał 4 mln złotych. Z kolei najtańsza oferta jak wpłynęła w pierwszym przetargu to 6,3 mln. Tutaj jest już pozytywna zgoda BGK i rozpoczyna się drugie postępowanie, które być może wyłoni docelowego wykonawcę zadania.

Do tematu obu inwestycji będziemy wracać.

REKLAMA

One thought on “Przetargi bez rozstrzygnięcia. Świetlica w Modliszewicach i projekt kanalizacyjny zagrożone? [wideo]

  1. Herhor pisze:

    Za mało pieniędzy na inwestycje, może resztę dołożyć w czynię społecznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *