REKLAMA

Radoszyce inwestują w dzieci. Będzie żłobek! [wideo]

W Radoszycach już w najbliższych miesiącach może powstać gminny żłobek. Warunek jest jeden – zainteresowanie rodziców tego typu usługą. 

REKLAMA

Żłobek znalazłby się w tym samym budynku, w którym funkcjonuje przedszkole  –„Za cztery dni kończy nam się tak zwana trwałość projektu. Odnośnie żłobka próbowaliśmy już, ale ta trwałość na nas wymusiła byśmy przeczekali cierpliwie pięć lat. Za cztery dni kończy nam się trwałość projektu i możemy rozszerzyć możliwość tego budynku również o oddział żłobka” – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Gmina nie ogranicza ilości ewentualnych oddziałów – będzie ich tyle, na ile rodzice wykażą zainteresowanie. Burmistrz Pękala apeluje o wypełnianie anonimowych ankiet z wstępnymi deklaracjami chęci przyprowadzania swoich pociech do żłobka  – „W tym celu przygotowaliśmy pewną ankietę, bo chcemy się do tego przygotować. Ankieta będzie udostępniona od 1 marca w przedszkolu i na stronie urzędu gminy Radoszyce. Dzięki temu zobaczymy skalę – ile osób byłoby zainteresowanych by skorzystać z tej możliwości. Jeśli będzie zainteresowanie to ruszamy z naborami, a w wakacje będziemy dostosowywać budynek dla oddziałów związanych z naszym żłobkiem”  – mówi  Pękala.

REKLAMA

Również kadra przedszkola rozpoczyna już pierwsze kroki związane z przygotowaniem się do powstania oddziałów żłobkowych  – „Pojawia się po raz pierwszy możliwość, że możemy z tym problemem się zmierzyć. Zaczynamy się podejmować pierwsze kroki w celu rozpoczęcia procedury żłobka. Zapraszamy do wypełniania ankiet – chcemy poznać Wasze potrzeby. Jeśli tylko oczekiwania będą takie by żłobek był to wyjdzie im naprzeciw i myślę, że skutecznie się z tym wyzwaniem zmierzymy”  – tłumaczy Grażyna Staciwa, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radoszycach.

Gminny plan zakłada, że żłobek ruszy od 2 września, czyli od początku roku szkolnego 2024/2025.

REKLAMA

Dodaj komentarz