REKLAMA

Radoszyce po raz kolejny organizują Szlachetną Paczkę [zdjęcia]

Radoszyce po raz trzeci włączają się do organizacji Szlachetnej Paczki. W tym roku zadanie jest o tyle trudne, że Radoszyce są jedynym rejonem w powiecie koneckim. 

REKLAMA


Wolontariusze będą więc nieść pomoc potrzebującym rodzinom w 6 gminach, a jest ich 80. W gminie Radoszyce jest 26 przeszkolonych wolontariuszy: Paulina Kowalska – lider zespołu, Damian Rozmus – koordynator ds. współpracy lokalnej i medialnej, Agnieszka Zawrzykraj, Monika Trzcińska, Mateusz Kuleta, Sylwia Kowalewska, Agnieszka Kuligowska i Zbigniew Kuligowski , Magdalena Mechelewska, Katarzyna Skrobisz, Izabela Wożniak, Wiktoria Kowalewska, Bogusława Zielińska, Agnieszka Szustak, Danuta i Bogdan Kwiecień, Weronika Śliz, Adam Szczerek, Damian Przepióra, Maria Biały, Kinga Stęplewska i Klaudia Sztandera oraz Małgorzata Pałgan. Liderem rejonowym koordynującym projekt i jednocześnie asystentem Fundacji Wiosna do spraw wdrożeń jest Lidia Wydra, zaangażowana kolejny raz w niesienie mądrej pomocy.

Do projektu włączane zostały rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Do „Szlachetnej Paczki” zakwalifikowane zostały przy współpracy z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radoszycach jedynie rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne mogą być istotnym impulsem do zmiany. W większości przypadków biorą one udział w projekcie po raz pierwszy.

REKLAMA

W akcję zaangażowane są czynnie władze lokalne: Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radoszycach Jolanta Moszczyńska wraz z pracownikami MGOPS, dyrektorzy szkół i przedszkola wraz z pracownikami oraz osoby prywatne.

17 listopada nastąpiło otwarcie bazy danych, w której można wyszukać rodzinę, której chce się pomóc. Aby zostać darczyńcą należy zalogować się na stronie „Szlachetnej Paczki”. Uroczysty finał akcji nastąpi dnia 9 grudnia 2018 roku. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *