REKLAMA

Rajd Kotów to tradycja! [wideo, zdjęcia]

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 tradycją jest rajd integracyjny dla pierwszoklasistów, zwany też „Rajdem Kotów”. To moment, w którym najmłodsi uczniowie szkoły mogą się lepiej poznać pod opieką tych nieco starszych.

REKLAMA

Ze szkoły wyruszyli koło godziny 9.00 . Najpierw szli ulicami miasta, a później niebieskim szlakiem turystycznym. Celem była Stara Kuźnica. Po drodze zaś uczestnicy rajdu musieli rozwiązać szereg zadań.

„Na trasie było sześć punktów, w których pierwszaki musieli się jakoś spisać. Na końcu ognisko, kiełbaski, przeciąganie liny. Zadania były bardzo różne, trzeba na przykład wejść do worków i w jak najkrótszym czasie przeskakiwać wyznaczoną odległość. Klasa, która wygrała to była klasa I o profilu Technik Architektury Krajobrazu”. – opowiedzieli nam uczniowie klasy trzeciej o profilu Technik Informatyk, która to organizowała rajd: Witold Wilczyński, Marek Głąbała i Katarzyna Matysiak.

REKLAMA

Nie o punkty i zadania jednak chodziło. Jak sama nazwa wskazuje uczniowie mieli się przede wszystkim zintegrować, a to najlepiej wychodzi przy dobrej zabawie. –„Braliśmy udział we wszystkich konkurencjach, skakaliśmy w workach, rapowaliśmy, daliśmy radę. Pierwsza TI najlepiej, ale pierwsza TAK wygrała.” – mówili nam pierwszoklasiści.

Podczas imprezy odbył się też pokaz zasad pierwszej pomocy przygotowany przez Michała Adacha i Kasię Matysiak. Poza uczniami klasy trzeciej TI w organizację tegorocznego rajdu integracyjnego włączyły się szkolna pedagog Barbara Kowalewska, germanistka Renata Miler oraz wychowawcy klas pierwszych. Na mecie rajdu zagościła również p. dyrektor ZSP 1 Beata Jakubowska, która ogłosiła klasyfikację końcową wynikającą z zadań. Zwyciężyła klasa o profilu architekt krajobrazu, drugie miejsce zajęła I TI, trzecie przypadło I TPS, a czwarte stosunkowo najnowszemu profilowi Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *