Firmy i korporacje prężnie zajęły szczególnie ważne miejsce na polskim i światowym rynku. Coraz więcej osób marzy również o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej lub o jej rozwinięciu i doposażeniu. Dlatego też w tym celu przedsiębiorcy udają się do placówek bankowych, aby zaciągać kredyty gotówkowe.
REKLAMARanking kredytów gotówkowych dla firm jednoznacznie wskazuje na fakt, że największą zdolność kredytową posiadają te przedsiębiorstwa, które rozwijają się najlepiej i przynoszą najwięcej dochodów, nie zaś te, które borykają się z problemami bądź upadają.
REKLAMARanking kredytów gotówkowych dla firm – który najlepszy?
W momencie kiedy zastanawiasz się nad tym, która oferta dotycząca kredytu gotówkowego dla Twojej firmy okaże się najkorzystniejsza, warto abyś skorzystał z tzw. kalkulatora, przelicznika, czy też popularnej porównywarki kredytów Totalmoney.pl. Ranking kredytów gotówkowych dla firm to ciekawe zestawienie wszystkich ważnych informacji, na które należy zwrócić szczególną uwagę w chwili, gdy chcemy zaciągnąć pomoc finansową. Mowa między innymi o wartości stopy oprocentowania, wysokości raty, RRSO, prowizji kredytowej, całkowitej kwoty dodatkowej spłaty.
- Alior Bank proponuje kredyt dla firm do kwoty aż 1 miliona złotych, przy czym zarówno prowizja, jak i okres kredytowania, ustalane są indywidualnie. Bank oferuje także dojazd do klienta na życzenie, kredytowanie na dowolny cel i szybką decyzję co do przyznania kredytu. Oczywiście ma też swoje wymagania – jest to chociażby PIT za minimum 10 ostatnich miesięcy.
- mBank z kolei udziela kredytów gotówkowych dla firm do kwoty 500 tysięcy złotych, a okres spłaty zobowiązania wynosi maksymalnie 4 lata. Bank oferuje również zabezpieczenie kredytu poprzez gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego i jego oferta skierowana jest do firm, które działają minimum 12 miesięcy. Bank ten nie wymaga żadnych innych dodatkowych zabezpieczeń.
Kredyt gotówkowy dla firm ranking jak widać, różni się w zależności od oferty wystawionej przez daną placówkę bankową. W jednej możemy ubiegać się o kredyt do 1 miliona złotych, w innej jedynie do 500 tysięcy. W niektórych bankach czas całkowitej spłaty nie może przekroczyć 4 lat, w innych przypadkach czas ten może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości firmy. Np. Nest Bank przygotował ofertę, w której proponuje on swoim klientom kredyt dla firm do kwoty 550 tysięcy złotych, indywidualne i atrakcyjne prowizje, a także dostosowaną do klienta spłatę. Jeśli chodzi o formalności, ten bank akceptuje PIT, KPiR, wyciąg z konta.
Kredyt gotówkowy dla firm – czy warto?
Jeśli chcesz unowocześnić i lepiej wyposażyć swoją firmę w dalszym ciągu stale obracając przynoszonymi przez nią dochodami, to kredyt gotówkowy jest świetną opcją. Nawet nie zauważysz, kiedy kredyt zostanie całkowicie spłacony, ponieważ jednorazowa inwestycja może być dużym, zauważalnym obciążeniem, a comiesięczne raty nie sprawią, że Twój komfort ulegnie pogorszeniu – wręcz przeciwnie. Równowaga, rozwój, spokój, bezpieczeństwo i stabilizacja – to filozofie dzisiejszego kredytowania. Pamiętaj więc, aby decyzji o zaciągnięciu kredytu nie podejmować zbyt pochopnie. Na rynku finansowym jest dostępnych tak wiele ofert, że kilka dni spokojnych kalkulacji nie spowoduje braku możliwości zaciągnięcia kredytu dla firm. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przemyślenie, czy stać Cię na spłacanie comiesięcznych rat w konkretnej kwocie i czy nie zaburzy to znacznie Twojego budżetu. Z kolei jeśli wiesz, że środki, które otrzymasz z banku, pomogą Ci w rozwoju działalności, nie musisz się wahać. Bardzo często zaciągnięcie zobowiązania może przyczynić się do generowania w późniejszym czasie większych zysków. Dzięki doposażeniom w firmie, zakupowi nowego sprzętu, czy też organizowaniu szkoleń dla pracowników, Twoje zyski mogą się zwiększyć. W wielu przypadkach więc kredyt gotówkowy dla firm to doskonała opcja na rozwój zawodowy.
Kredyt gotówkowy dla firm. Warunki i dokumentacja
Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy dla firm, musimy liczyć się z tym, że banki będą wymagały od nas spełnienia konkretnych warunków. Podstawowym elementem, o którym musimy wiedzieć, jest minimum roczna działalność gospodarcza. Zazwyczaj jeśli nie prowadzimy firmy przez 12 miesięcy, musimy poczekać ze złożeniem wniosku aż do momentu, gdy okres ten minie. Niektóre instytucje finansowe udzielają kredytów firmom z półrocznym stażem, jednak najczęściej takie zobowiązania nie opiewają na wysokie kwoty. Ciekawym faktem jest kwestia rachunku bankowego, który może znacznie polepszyć nasze szanse na otrzymanie pomocy finansowej. Niektóre banki proponują klientom atrakcyjniejsze warunki w przypadku, gdy posiadamy konto w tej samej placówce.
Jeśli chodzi o dokumenty, jakie będą wymagały od nas firmy bankowe, są to zazwyczaj:
— Wpis do KRD lub CEIDG
— Zaświadczenie REGON i NIP
— Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS-u
— Wyciągi z firmowych kont bankowych
— Inne dokumenty finansowe związane z prowadzeniem działalności (w zależności od banku).
/materiał partnera/