REKLAMA

Ratownicy nad zalewem Antoniów. Jak bezpiecznie wypoczywać w lato? [wideo]

Nad zalewem Antoniów działają ratownicy, którzy pilnują bezpieczeństwa przez cały okres wakacyjny. Sprawdziliśmy, jak wygląda ich praca i jakie są zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

REKLAMA

– „W okresie wakacyjnym, od 10:00 do 18:00, pamiętajcie o tym Szanowni Państwo, mamy bezpieczne i czyste plaże, jak widzimy, i jeszcze woda klasy zerowej. Ostatnie badania wyszły rewelacyjnie. W tej wodzie są nawet polskie raki, czyli to świadczy o czystości tego miejsca. Od 10:00 do 18:00 dwóch ratowników czuwa nad waszym bezpieczeństwem. Zapraszamy do Antoniowa” – informuje burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

Ratownicy pracują nad zalewem już od 25 czerwca. W tym roku nie zaistniały żadne niebezpieczne sytuacje i oby taki trend się utrzymał.

– „Nasza praca polega na patrolowaniu i przede wszystkim pilnowaniu bezpieczeństwa na kąpielisku. Pracujemy od 10:00 do 18:00 przez cały sezon, przez dwa miesiące, do ostatniego dnia sierpnia” – opowiada ratownik Wiktor Młodawski.

Przypomnijmy o tym, że podczas wypoczynku nad wodą obowiązują pewne zasady, których należy się trzymać. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z uroków zbiorników wodnych.

– „Apelujemy do użytkowników naszego kąpieliska, aby korzystali z niego w sposób odpowiedzialny, przemyślany, żeby nie wchodzić do wody rozgrzani. Na początku wchodzimy powoli, ochładzamy stopniowo ciało. Przede wszystkim nie wchodzimy do wody po alkoholu” – mówi ratownik.

Należy pamiętać, że nie powinno się wskakiwać do wody, ponieważ może się to zakończyć tragicznie. Zakaz spożywania alkoholu dotyczy też osób korzystających z rowerków wodnych czy kajaków. Trzymając się wspomnianych zasad, macie pewność, że wrócicie do domu cali i zdrowi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *