REKLAMA

Ratownicy, policjanci i straż w Sielpi. Czy jest bezpiecznie? [WIDEO]

Bezpieczeństwo wypoczynku w Sielpi to rzecz ważna. Od początku wakacji strzegą go policjanci, poprzez patrole na rowerach, radiowozami i łodzią policyjną, strażnicy Straży Miejskiej z Końskich i ratownicy Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej. 

REKLAMA

Rozpoczęty właśnie sezon urlopów w Sielpi, tamtejsze służby bezpieczeństwa i porządku mogą uznać na razie za spokojny. Aby tak było przez całe wakacje koneckiej Ibizy strzegą przeszkoleni medycznie ratownicy Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz konecka Straż Miejska.

REKLAMA

W gestii  samych turystów leży by do sytuacji niebezpiecznych dochodziło jak najmniej.  O swojej pracy w Sielpi mówi ratownik Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, Łukasz Ziółkowski: -,,Działamy codziennie od 10:00 do 18:00 od 1 lipca do 31 sierpnia. Mieliśmy już jedną poważną akcję. Kolega musiał wskoczyć do wody po dziewczynkę. Poza tym przez ostatni tydzień pogoda nas nie rozpieszczała, także mieliśmy troszeczkę ,,wolnego”. Najwięcej pracy ratownikom dostarczają dzieci, ale spowodowane jest to poprzez starszych, bo niestety nie pilnują swoich pociech. Apelujemy o to, aby pilnować swoich podopiecznych. Prosilibyśmy o niespożywanie alkoholu tutaj na plaży, a przede wszystkim o niewchodzenie do wody po spożyciu alkoholu, a także nie pływanie na wszelkich rowerkach wodnych, kajakach, pilnowanie swoich pociech i dbanie o siebie, uważanie na słońce itd.”.

Oprócz ratownictwa wodnego, działa tam konecka Komenda Powiatowa Policji otwierając na czas wakacji na terenie letniska Posterunek Policji. Pracują w nim mundurowi ze służb prewencyjnych, kryminalnych i drogowych, łącznie 14 policjantów. Pomagają im strażnicy Straży Miejskiej w Końskich.

Wszystkie te służby zgodne są co do jednego, najlepiej dla wszystkich aby do sytuacji krytycznych nie dochodziło.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *