REKLAMA

Rejestracja i zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 ruszają 15 stycznia

W piątek rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Tydzień później na konkretny termin będą mogli zapisać się seniorzy powyżej 70. roku życia. Natomiast szczepienia dla obu tych grup wiekowych rozpoczną się 25 stycznia. Od 15 stycznia ruszą też internetowe zapisy dla pozostałych grup wiekowych. 

REKLAMA

Na szczepienie można zapisać się samemu lub może to zrobić ktoś z rodziny dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989. Innym sposobem jest rejestracja elektroniczna dostępna na pacjent.gov.pl. Jeżeli pacjent chce się zaszczepić w konkretnym punkcie szczepień – musi się po prostu z nim skontaktować. W przypadku, gdy wybrany punkt nie ma dogodnego terminu, należy zadzwonić pod numer 989. Konsultant powinien znaleźć inny punkt szczepień, w pobliżu miejsca zamieszkania.

REKLAMA

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ W POWIECIE KONECKIM

Od 15 stycznia ruszają zgłoszenia na szczepienia dla osób w wieku 18-69 lat. Warto dodać, że takie zgłoszenie nie jest, jak w przypadku seniorów 70+, rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się na konkretny termin będzie można w chwili, gdy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy.

Zgłoszenia dla osób 18-69 lat – jak to będzie można zrobić?
1. Wypełnij formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
2. Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Formularz zgłoszenia będzie dostępny od 15 stycznia na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *