REKLAMA

Remiza OSP w Fałkowie już stoi. Prace przeniosły się do wewnątrz [wideo, zdjęcia]

Znaczne postępy prac widać już przy budowie strażnicy OSP Fałków. Nowy budynek druhów już stoi, a prace przeniosły się do wewnątrz. 

REKLAMA

„Obecnie prace są już finalizowane, jesteśmy niemal na finiszu. Pozostały do wykonania prace wykończeniowe w postaci ułożenia płytek ceramicznych, malowania wnętrza i wyposażenia w meble tego budynku” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Poprzednia siedziba strażaków ochotników z Fałkowa początkowo miała zostać wyremontowana. Okazało się jednak, że jest to nieopłacalne. Budowa nowej strażnicy została więc objęta gigantycznym projektem rewitalizacji Fałkowa.

REKLAMA

W wielu miejscowościach w Polsce remizy są także głównym ośrodkiem kultury dla gmin. Nie inaczej jest w gminie Fałków.

„Jest to centrum kulturalne naszej miejscowości. Co jakiś czas odbywały tu się spotkania mieszkańców, były tu przeprowadzane wybory samorządowe i do sejmu, taka funkcja będzie podtrzymana, jak również będziemy chcieli to rozwinąć o działalność stowarzyszeń bądź kół, które powstaną. Mam nadzieję, że budynek będzie wielofunkcyjny” – przyznaje Paweł Pękala.

Wartość inwestycji to prawie 800 tysięcy złotych, a dotacja w ramach rewitalizacji Fałkowa pokryje aż 80% kosztów. Termin zakończenia prac to połowa czerwca, jednak włodarze gminy liczą, że druhowie z OSP Fałków oraz mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowej strażnicy już na początku czerwca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *