REKLAMA

Rodzinne święto w Stadnickiej Woli [wideo, zdjęcia]

To była już druga edycja pikniku w Stadnickiej Woli. Nie zabrakło swojskiego jadła, zabaw i występów. To impreza stworzona przez mieszkańców dla mieszkańców!

REKLAMA

O godzinie 16. rozpoczęło się święto wszystkich związanych z tą niewielką miejscowością. Sołtys Jan Lachowski zaprosił na degustację dań przygotowanych przez gospodynie mieszkające we wsi i do korzystania z licznych atrakcji.-„Mamy bardzo dużo wypieków, przygotowanych przez mieszkanki naszej wioski, mamy swojski smalczyk, ogórki, mamy swojskie wyroby: kiełbaskę, pasztetową, kaszankę, pomidorki, popcorn, rozrywki dla dzieci. Głównym daniem jest zalewajka ugotowana przez Państwa Nowków.” – opowiedziała nam jedna z organizatorek festynu, Janina Firkowska.

Wspomniana zalewajka mogła powstać tylko dzięki uprzejmości księdza Tomasza Janickiego, który użyczył społeczności kuchnię polową, którą parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy wykorzystuje np. podczas pielgrzymki. W festynie uczestniczyli lokalni politycy: burmistrz Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński , a także kandydaci na posłów: Dorota Duda z PSL-u i Piotr Słoka z PiS-u. Obecna radna powiatowa przygotowała nawet liczne konkursy dla dzieciaków. Jeden z nich polegał na namalowaniu podobizny burmistrza Obratańskiego. Nagrodami były wyprawki szkolne.

REKLAMA

Organizatorzy też zapewnili wiele rozrywki najmłodszym. Maluchy mogły między innymi rzucać lotkami do celu, a także bawić się w ogromnym dmuchanym zamku. Na scenie, którą Sołtys Lachowski prywatnie wypożyczył zagrały bandy: Overpass, Radian i ludowy zespół Sokołów. Tej kameralnej, a zarazem świetnie zorganizowanej imprezy nie byłoby gdyby nie ogromne zaangażowanie lokalnej społeczności i delikatne wsparcie władzy. –„Zrobiłem to na pożegnanie wakacji jako ostatnia sobota wakacji, dla dzieci, dla rodzin, aby się wszyscy wspólnie bawili razem z władzami naszego miasta i zaproszonymi gośćmi. Pomysł się zrodził bardzo szybko, mieliśmy trochę zaoszczędzonch pieniążków, wspomógł nas burmistrz, wspomógł nas starosta i jeszcze prezes Społem.” – opowiedział nam sołtys Stadnickiej Woli, Jan Lachowski.

Wieczorem odbyła się zabawa pod chmurką przy muzyce na żywo zapewnionej przez zespół Radian. To na pewno nie ostatni piknik w Stadnickiej Woli. Mieszkańcy już zapowiadają, że tak doskonałą zabawę będą chcieli powtórzyć za rok.

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *