REKLAMA

Rozpoczęły się ferie. W Koneckim Centrum Kultury moc zajęć [wideo]

Ferie dla regionu świętokrzyskiego w tym roku zaplanowano w okresie od 12 do 23 lutego. Jednostki kultury z regionu zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia. Z naszą kamerą w poniedziałek zajrzeliśmy do Koneckiego Centrum Kultury. Jak się okazuje na część z warsztatów wciąż są wolne miejsca. 

REKLAMA

Pierwszego dnia pracownicy Domu Kultury zaprosili między innymi na zajęcia w pracowniach muzycznej, ceramicznej i multimedialnej. Natomiast w SOWIE w Parku Miejskim zorganizowano warsztaty kulinarne. W tym roku zmienił się tryb zapisów na ferie – prowadzone one były na pojedyncze zajęcia, a nie na całe turnusy –„Mamy bardzo dużo zajęć dla dzieci od lat 7, oferta jest wielka. Codziennie odbywają się zajęcia w naszych pracowniach, mamy także wystawę pająków, która otwiera się od jutra, są też popołudnia z planszówkami, zabawy i dla każdego coś miłego się znajdzie […] W godzinach od 11:00 do 13:00 odbywają się zajęcia w pracowniach, popołudniu dzieci mogą z rodzicami przyjść na gry planszowe, a wystawa pająków jest od 10:00 do 18:00 codziennie do niedzieli, zapraszamy wszystkich […] Zapisy prowadzimy od końca stycznia, zapisało się już ponad 120 dzieci, nadal mamy na drugi turnus sporo zajęć wolnych, więc wciąż możemy kogoś zapisać. Codziennie, nawet dzisiaj jak już zajęcia się zaczęły to też zapisujemy dzieciaki. Myślę, że jeszcze sporo miejsc możemy zaoferować Państwu” – opowiada nam Kamila Dobrowolska, wicedyrektor Koneckiego Centrum Kultury.

REKLAMA

Zgodnie z tą deklaracją zainteresowani cały czas mogą osobiście przychodzić do centrum kultury przy ulicy Partyzantów w Końskich by zapisywać swoje latorośli na różne ciekawe i darmowe warsztaty. Ich wykaz znajdziecie na poniższej grafice:

Podczas ferii KCK zaprasza najmłodszych także na darmowe seanse bajek w nowym „Kinie Pegaz”. Tutaj jednak miejsca już się wyczerpały – dzieciom z gminy Końskie rozdano około 350 darmowych wejściówek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *