REKLAMA

Rozwinęli dwudziestometrową flagę Polski! Dzień Flagi w Końskich [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek włodarze gminy Końskie wraz z pracownikami urzędu i Biblioteki Publicznej zebrali się na placu przed pałacem Małachowskich, aby uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku oczom przechodniów oraz uczestników wydarzenie ukazała się wielka, dwudziestometrowa flaga w biało-czerwonych barwach.

REKLAMA

Tego typu wydarzenie to dla gminy sposób, na kształtowanie postaw patriotycznych w mieszkańcach oraz pamięć o historii naszego kraju i regionu – „Bardzo się cieszę, że bardzo wielu mieszkańców miasta i gminy Końskie od przedednia 1 maja, prezentuje na swoich domach i elewacjach, gdzie tylko może, flagi narodowe. To wyraz naszego przeświadczenia o tym, że tworzymy wspólnotę. Dzisiaj taką wspólnotę zaprezentowaliśmy w gronie pracowników urzędu miasta i gminy Końskie oraz Biblioteki Publicznej, prezentując barwy biało-czerwone w postaci ogromnej 20 metrowej flagi. Jest to wydarzenie, które bardzo zbliża nas do siebie, bo trzeba w sposób odpowiedzialny tę flagę nie tylko rozciągnąć i zaprezentować, ale także nie uronić nic, z jej doskonałego kształtu czy barw” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Po krótkiej przemowie burmistrza, przystąpiono do rozwijania flagi. Następnie część osób, trzymających czerwoną część pochyliła ją ku dołowi, ukazując ją w pełnej krasie. Po zakończeniu prezentacji, Krzysztof Obratański złożył podziękowania przybyłym na plac uczestnikom.

W uroczystości brali udział również: wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, przedstawiciele Straży Miejskiej w Końskich oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Rozwinęli dwudziestometrową flagę Polski! Dzień Flagi w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Emilia pisze:

    I to się nazywają obchody, ucz się gminie Stąporków.

  2. Dariusz pisze:

    Myślą że długością flagi mierzy się patriotyzm.

Dodaj komentarz