REKLAMA

Rusza rekrutacja do Jednostki Strzeleckiej 2026!

W najbliższym czasie ruszy akcja rekrutacyjna w szeregi Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. W soboty 9 oraz 23 października odbędą się dwa kilkugodzinne spotkania, podczas których chętni będą mogli zobaczyć jak wygląda życie strzelca. 

REKLAMA

Jednostkę Strzelecką 2026 Końskie znamy między innymi z akcji zakupowej dla seniorów, czy też regularnej obecności na lokalnych wydarzeniach patriotycznych. Strzelcy często też pojawiają się na imprezach sportowych i kulturalnych jako zabezpieczenie medyczne oraz porządkowe.

REKLAMA

Do Stowarzyszenia może dołączyć każdy, kto ma ukończone 11 lat. Nie ma granicy górnej. Szkolenie podstawowe prowadzone jest przez zastępcę dowódcy sierżanta ZS Piotra Malinowskiego, natomiast na dalszym etapie strzelców pod swoje skrzydła bierze dowódca chorąży ZS Dominika Stefańczyk.

Szkolenie obejmuje różne taktyki wojskowe, konecka jednostka specjalizuje się przede wszystkim w taktyce zielonej (działania w terenie niezurbanizowanym, w tym survival) oraz w czerwonej (ratownictwo pola walki). Zajęcia szkoleniowe odbywają się regularnie, co dwa tygodnie, w soboty i trwają po kilka godzin.

Poczynania Stowarzyszenia można obserwować na fanpage’u na Facebooku, a od niedawna też na Instagramie.

I Ty możesz zostać strzelcem! Aby dołączyć do Jednostki wystarczy pojawić się na spotkaniach rekrutacyjnych 9 i 23 października w godz. 11:00 – 16:00 lub zajęciach szkoleniowych (od 6 listopada co dwa tygodnie). W razie pytań warto skontaktować się bezpośrednio z dowództwem poprzez stronę Facebook’ową lub pod numerami:

535 336 606 – sierż. ZS Piotr Malinowski

537 463 129 – chor. ZS Dominika Stefańczyk

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *