REKLAMA

Ruszył trzeci przetarg na kino w Końskich

Gmina Końskie rozpisała trzeci już przetarg na przebudowę oraz wyposażenie sali kinowej w budynku Domu Kultury przy ulicy Partyzantów w Końskich. 

REKLAMA
To w byłej sali gimnastycznej szkoły przy ulicy Partyzantów powstać ma kino

To w byłej sali gimnastycznej szkoły przy ulicy Partyzantów powstać ma kino

„Na stronach Urzędu Miasta i Gminy Końskie ukazał się przetarg na kino. To już jest trzeci przetarg. Przypominam, że pierwszy musieliśmy unieważnić, bo nie było oferty na na część budowlaną, była tylko na aparaturę i wyposażenie. Drugi przetarg musieliśmy unieważnić, bo najkorzystniejsza oferta, która wydawała się być do przyjęcia zawierała nieusuwalne wady jeżeli chodzi o serce tego projektu, czyli aparatury projekcyjnej i nagłaśniającej. Parametry tego sprzętu nie odpowiadały naszym wymaganiom. Teraz ten trzeci przetarg mam nadzieję, że będzie rozstrzygający i pozwoli na to byśmy do końca lutego mieli wykonawcę i podpisaną umowę” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

W dawnej sali gimnastycznej „trójki” przy ulicy Partyzantów trzeba zamontować widownię, kinowe oświetlenie, a także aparaturę nagłaśniającą i projektor. Czas trwania tych prac po wyłonieniu wykonawcy ma wynieść około 1-2 miesięcy.

REKLAMA
REKLAMA

12 thoughts on “Ruszył trzeci przetarg na kino w Końskich

 1. Kamil pisze:

  Obratanski, opamiętaj się! Obok jest sala widowiskowa i tam może być kino z prawdziwego zdarzenia. W tej salce można zrobić stołówkę dla potrzebujących których przybywa.

 2. zzz pisze:

  ale kino

 3. Marcin pisze:

  Pan burmistrz to taki nasz prowincjonalny Dyzma.
  Było kino Antyczne,piękna,duża sala,miasto zamiast zadbać o kupno tego budynku oraz Egipcjanki która niszczeje, sprzedali panu M. który zrobił tam salę weselną.
  Żenada

 4. Kamil pisze:

  Gdyby nie Pan M to budynek dzisiejszej Leliwy byłby ruiną. Obiekt został pieknie odrestaurowany w odróżnieniu od zespołu pałacowego na którym ciagle coś odpada.

  • Marcin pisze:

   Zgadza się.czekam tylko na odnowienie Egipcjanki.
   Prywatny przedsiębiorca który osiągnął sukces,wie jak wydawać pieniądze aby nie były wyrzucone w błoto. Pan burmistrz,który nie ma zielonego pojęcia o finansach,zarządzaniu i inwestycjach powinien robić to co umie,czyli uczyć historii.

 5. Adam pisze:

  Albo orać pole w Sieroslawicach.

 6. Janek pisze:

  Marcin . Zgadzam się z Tobą w 100% Burmistrz po zaocznej szkole w Kielcach , nauczyciel historii Rada miasta to przekrój naszego społeczeństwa gminnego/miejskiego 21% ma wykształcenie podstawowe a to się świetnie przekłada na wybory , podobno udział bierze 25 % wyborców. Rada jest „stara ” i nie wykształcona na 21 Radnych ilu jest z wyższym wykształcenie , jakie mają doświadczenie zawodowe , w czym mogą doradzać w jakich komisjach zasiadać .Ale demokracja rządzi się swoimi prawami ,podobno człowiek nie wymyślił do tej pory lepszego systemu. W demokracji wszystko jest możliwe kto będzie rządził gminą ,ale skutki zawsze będą różne tego zarządzania. Firmach profesjonalnych zatrudnia się ludzi o najwyższych kwalifikacjach oraz wiedzy .Tam nie ma mowy o demokracji .To są moje prywatne przemyślenia demokratyczne.

 7. Konecczanka pisze:

  Dopóki mieszkańcy „taczki” nie użyją to nie będzie widoków na zmiany.

 8. Nieuk pisze:

  Na 21 RADNYCH 35 % posiada wyższe wykształcenie. To szkołę w mieście zlikwidowano !!! Ale karuzel to jest ho ho .

 9. Kamil pisze:

  W Końskich były dwa kina Pegaz i Antyczne. Po dojściu do władzy Obratanskiego i jego kolegów oba zostały zaorane.

 10. Obserwator pisze:

  P. B. zamiast serce, proponuję najważniejszy element, sformułowanie z najkorzystniejszą ofertą, której nie można przyjąć, to też nieporozumienie 🙁

 11. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Ależ tu filozoficznych postaci z przerostem własnego ego i syndromem wyższego wykształcenia… rozumieć można, że to jakaś szczególna kasta albo wręcz sekta masonerii… a propo burmistrza i rady miasta, przecież to Wy sami wybieraliście obywatele w powszechnych wyborach samorządowych to coś zwane samorządem, poza tym i przy okazji rozprzedawanie majątku wspólnego i strategicznego dla wizerunku ale i znaczenia miasta jakim jest wspólne dobro i otoczenie to sprawka za przyzwoleniem wyborczym Was samych Obywatele a w efekcie tych co z tego skorzystali
  podczas reprywatyzacji dzikiej raczej okresu tzw. transformacji… a nie obecnych czasów. Banialuki sugerujące nieumiejętność dbałości o obiekty i braku podatków zakopanych i po dziś nieznalezionych w Zakopanym jak mawiał ser tusek można raczej przypisać tym właśnie okresom działalności…albo wcześniej nawet, a może Wy wielce wykształceni, najmądrzejsi wszechmiar sami coś wiecie o tym więcej niż ta wg. Was kartoflana ciemnota… przecież Wy posiadacie tajemnicze moce i wiedze tajemną… inni to głupie durnie orzy Was… obrażanie ludzi macie chyba we krwi, albo to może też wykształcone w procesie Waszego wykształcenia jakże najwyższego… aż zionie tu niestety głupotą i prostactwem, no chyba że to ma jakiś inny zamierzony cel w roku wyborczym 2023…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *