REKLAMA

Rywalizowali o Złotą Maszynkę [wideo, zdjęcia]

Konkursy fryzjerskie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. W piątek zorganizowano kolejny pod hasłem „Bitwa o złotą maszynkę”. Rywalizowali uczniowie z klasy fryzjerskiej. Zwyciężczynią okazała się Lucyna Dzierzkowska. 

REKLAMA

Uczniowie klasy trzeciej popularnej „Kanady” tym razem rywalizowali  kształtując męskie fryzury. Co musieli wykonać podopieczni placówki biorący udział w konkursie?  –„Strzyżenie wraz z modelowaniem w wykonaniu uczennic klasy trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia. To już jest kolejna edycja, planujemy też wersję międzyszkolną, ale to już w późniejszym terminie” – mówi nam Marcin Pluta, dyrektor ZSP 2 w Końskich.

Zmagania uczniów oceniały jury w składzie: Ilona Szlęzak-Stanek z ISSPA Klinika Urody, Monika Jedynak  – komendant Hufca Pracy OHP w Końskich, Beata Napierała – wiceprezes KSWP, Janusz Martynowski – prezes Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników w Końskich, Piotr Kobus z Hurtowni Fryzjerskiej Emilio oraz Monika Mliczarek – fotograf.

REKLAMA

Cały konkurs otworzyli dyrektor placówki Marcin Pluta oraz jego zastępca Łukasz Misztal. Natomiast specjalnym gościem wydarzenia był reprezentant organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego w Końskich – zastępca naczelnika wydziału oświaty Marcin Wiaderny.

Pod uwagę brane były takie kryteria jak pomysłowość, walory techniczne i estetyczne, skala trudności danej fryzury, technika wykonania oraz ostateczny i pełny wizerunek modela po zakończonej pracy.

Ostatecznie złotą maszynkę otrzymała Lucyna Dzierzkowska, drugie miejsce przyznano Klaudii Szulc, a trzecie zajęła Dominika Pluta.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki Monika Szlęzak i Barbara Szteleblak.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *