REKLAMA

Jubileuszowy X Konecki Przegląd Piosenki Agnieszka i inni już za nami [wideo, zdjęcia]

Jubileuszowy X Konecki Przegląd Piosenki „Agnieszka i inni – Poezja w Piosence” jest już za nami. Wspaniałe muzyczne widowisko w piątkowy wieczór w Miejsko-Gminnym Domu Kultury oklaskiwało wielu widzów. 

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć fragmenty finałowego koncertu.
„Agnieszka i inni” to konkurs dla wokalistów stworzony przez instruktora muzyki z naszego Domu Kultury Romana Cieślaka. Każdego roku mnóstwo uzdolnionych muzycznie osób przyjeżdża do Końskich na eliminacje, a najlepsi potem biorą udział w finale. Tak samo było i tym razem, a finałowy koncert rozpoczął się w piątek o godzinie 18:00.

Eliminacje do finałowego koncertu odbyły się 8 listopada. Wtedy to jury w składzie Jerzy Gumuła, Dominika Wróbel i Piotr Salata zaprosiło do finału spośród 28 podmiotów wykonawczych następujące osoby: Katarzyna Chodurek, Bogna Czerwińska, Izabela Drogosz, Daniel Feliński, Jakub Gołyszny, Monika Kołodziejska, Wioleta Kupis, Wojciech Leśniewski, Marta Łyda, Julia Maszczak, Julia Pałgan, Wiktoria Pongowska, Natalia Ryś, Karolina Sobczyk, Klaudia Stańczyk, Natalia Warzyńska, Alicja Woldańska.

REKLAMA

Wybrana piętnastka zaśpiewała w piątek i trzeba przyznać, że poziom był niezwykle wysoki. Wokaliści i wokalistki prezentowali się w wylosowanych wcześniej piosenkach. Podczas finałowych zmagań wszystkim na żywo przygrywał zespół w składzie: Roman Cieślak – gitara, Krzysztof Śliwiński – instrumenty klawiszowe, gitara basowa – Marek Wąsik, perkusja – Zbigniew Werens. Koncert poprowadził Aleksander Kopański.

Wykonania oceniało zaś jury w składzie: Elwira Sibiga – wokalistka, Jerzy Gumuła – muzyk z WDK Kielce, Bartłomiej Gartner – muzyk  i Dariusz Kowalczyk – dyrektor Biblioteki w Końskich.

Ostatecznie po burzliwych obradach zwyciężyła Klaudia Stańczyk, drugie miejsce zajął Jakub Gołyszny, a trzecie Alicja Woldańska. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (archiwum MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *