REKLAMA

Samochód prezydenta Mościckiego w Końskich? Adam Kwiel na ciekawej wystawie [zdjęcia]

Cadillac Series 75 Fletwood V8 Limousine z 1939 roku koneckiego pasjonata Adama Kwiela wziął w weekend udział w ciekawej wystawie pt.”Zamkowa kolumna samochodowa prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej 1922-1939″.  W trakcie wydarzenia okazało się, że być może samochodem na co dzień znajdującym się na Konecczyźnie jeździł sam Prezydent Ignacy Mościcki. 

REKLAMA

„Auto ma ciekawą historię, a w trakcie sympozjum naukowego pojawiła się nowa teza,  że to może być jedno z aut prezydenta Ignacego Mościckiego. Jest identyczne z tymi, które miała kolumna transportu rządowego ale nie mamy jeszcze potwierdzenia na 100 procent” – opowiada nam miłośnik motoryzacji oraz historii Adam Kwiel.

REKLAMA

Całe wydarzenie zorganizowano na Zamku Królewskim w Warszawie. W sobotę i niedzielę na zamkowym dziedzińcu można było oglądać samochód, którym jeździł prezydent Ignacy Mościcki, i pięć innych zabytkowych pojazdów amerykańskich marek z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Wyjątkowy dwudniowy pokaz uświetnił otwarcie wystawy planszowej 𝐙𝐚𝐦𝐤𝐨𝐰𝐚 𝐊𝐨𝐥𝐮𝐦𝐧𝐚 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚 𝐏𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐞𝐧𝐭𝐨́𝐰 𝐑𝐳𝐞𝐜𝐳𝐩𝐨𝐬𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐞𝐣 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝟏𝟗𝟐𝟐–𝟏𝟗𝟑𝟗.


W wydarzeniu udział wzięły zabytkowe pojazdy:
CWS T-1 Torpedo z 1925 r. (replika), Packard 443 z 1928 r., Cadillac 341B Phaeton z 1929 r., Packard 645 Deluxe Eight z 1929 r., Packard 826 z 1931 r., Cadillac 370A z 1937 r., i Cadillac Series 75 Fleetwood V8 Limousine z 1939 r (auto Adama Kwiela).

Zdjęcia (archiwum prywatne Adam Kwiel):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *