REKLAMA

Sebastian rozpoczyna budowę domu. Dziękuje i prosi o dalszą pomoc [wideo]

Historię Sebastiana Makowskiego, który stał się niepełnosprawny i stracił ojca przez pijanego kierowcę przedstawiliśmy Państwu kilka miesięcy temu. Po naszym materiale ruszyła lawina pomocy dla mężczyzny, utworzono nawet komitet pomocy „Razem dla Seby”. Przez ten czas trwały zbiórki finansowe na terenie gminy Końskie oraz w internecie. Cel był jeden: budowa domu bez barier architektonicznych. Teraz dzięki ludziom dobrej woli ten cel zaczyna się realizować. Pod budowę wkopano już pierwsze łopaty. Jednak zarówno środki pieniężne, jak i materiały budowlane są Sebastianowi ciągle potrzebne. Całą historię chłopaka znajdziecie TUTAJ. Zbiórkę prowadzą w internecie znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

„Są już robione prace pod fundamenty domu. Są one sfinansowane z dotychczasowych wpłat na mojej zrzutce oraz z pomocy komitetu 'Razem dla Seby’. Na razie to jest skromny początek, ale idą prace do przodu. […] Działkę nabyliśmy od sąsiadów, to było chyba w maju. To było kupione ze środków ze sprzedaży po mojej babci” – opowiada Sebastian Makowski.

Przez całe wakacje prężnie działał komitet „Razem dla Seby” założony przez kilka zaangażowanych społecznie konecczanek –„W lato bywałem z komitetem na imprezach sołeckich, festynach rodzinnych. Zebraliśmy tam naprawdę zatrważającą ilość pieniędzy – ponad 10 tysięcy złotych, a w trzy miesiące to jest naprawdę dużo. Łącznie ze zrzutką udało się zgromadzić 20,5 tysiąca złotych na dzień dzisiejszy” – opowiada Sebastian.

REKLAMA

Dzięki tym pieniądzom udało się przygotować dokumentację niezbędną do budowy, przygotować plac, podciągnąć prąd, a kilka dni temu rozpocząć prace ziemne. Potrzeba jednak jeszcze wielkich środków by zrealizować projekt pt. „Budowa domu bez barier”. Mowa tu zarówno o pieniądzach, jak i materiałach oraz usługach budowlanych –„Potrzebujemy przede wszystkim pomocy od przedsiębiorców, potrzebujemy bloczków h+h – to typowe bloczki, które umożliwią bardzo szybką budowę domu. Potrzebujemy też stali gładkiej oraz żebrowanej i materiałów typowo budowlanych typu gładź. Zrzutka jest cały czas dostępna, więc to, że nie pojawiamy się razem z komitet nie znaczy, że nie działamy. Przez okres zimowy będziemy starać się działać internetowo – cały czas jest z nami kontakt. Ja zapraszam na fanpage komitetu ’Razem dla Seby’  gdzie wszystko opisujemy na bieżąco: co się dzieje na budowie, czy gdzieś kwestujemy, wrzucamy też kwestie prospołeczne” – mówi nam niepełnosprawny mężczyzna.

Dzięki ogromnej ilości wspierających osób można powiedzieć, że budowa domu bez barier ruszyła. To dla Sebastiana powód do ogromnej radości, ale i wdzięczności –„Chciałbym bardzo podziękować wszystkim ludziom, którzy dotychczas pomogli. Nie tylko w sposób finansowy. Na pewno przyłożyliście się do budowy tego domu. Póki co tego nie widać, ale za jakiś czas na pewno będzie widać efekty” – dziękuje za naszym pośrednictwem Sebastian Makowski.

Finansowo Sebastianowi od niedawna pomagać można nie tylko za pośrednictwem zrzutki. Możliwe są już także bezpośrednie wpłaty na konto. Na potrzeby akcji „Razem dla Seby” Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków przyjmuje środki finansowe od darczyńców: Bank Spółdzielczy w Kielcach, nr rachunku: 538 4930 0040 0300 5111 8810 001  z dopiskiem „Razem dla Seby”. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *