REKLAMA

SLD do Sejmiku pod dowództwem Andrzeja Szejny [Foto]

Lista Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu 2 (powiaty: konecki, skarżyski, starachowicki) do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ma jednego lidera – to konecczanin Andrzej Szejna. Działacz z Końskich dalej chce walczyć o rozwój regionu świętokrzyskiego. 

REKLAMA

Na zdjęciu Andrzej Szejna z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim w 20-lecie województwa świętokrzyskiego.

Dla SLD województwo zawsze było ważne. W 1998 roku to ta partia obroniła region przed jego wygaszeniem, a uczyniła to razem z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Ten niedawno odwiedził świętokrzyskie z okazji jego dwudziestolecia. – „Prezydent i SLD zawsze stoją w obronie województwa świtokrzyskiego i jego mieszkańców. Tak było 20 lat temu kiedy to Aleksander Kwaśniewski na prośbę lewicy zawetował ustawę, którą próbował przeforsować AWS, czyli dzisiejszy PiS. W myśl tej ustawy województwo świętokrzyskie zniknęłoby z map. Broniliśmy go wtedy i będziemy bronić teraz… tyle, że obecnie przed nieudolnymi rządami PSL-u z PO oraz bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jakim może być przejęcie władzy w regionie przez niedemokratyczny PiS. Dlatego poszę Państwa byście w najbliższych wyborach 21 października swój głos oddali na Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem.” – apeluje Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD.

Poniżej lista Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w okręgu 2 (powiaty: konecki, skarżyski, starachowicki):

REKLAMA

1. mec. Andrzej Szejna, ur. w Końskich, 45 lat, poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, prawnik i ekonomista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i finansów i bankowości na SGH oraz stypendysta Uniwersytetu Wiedeńskiego, wiceminister integracji europejskiej i gospodarki w rządach SLD-UP. Zna 4 języki obce: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.

2. Andrzej Skrętek, lekarz medycyny, dwie córki, prowadzi własną działalność gospodarczą. Był dyrektorem medycznym szpitala w Starachowicach.

3. Izabela Wesołowska, magister ekonomii w zakresie regionalnej polityki gospodarczej, wolontariuszka Załogi Górskiej, ukończyła również kursy z zakresu rachunkowości i matematyki na Chesterfield College. Wiąże swoje plany w sejmiku z pracą na rzecz Skarżyska Kamienna.

4. Małgorzata Jakubowska, wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Politechniki Warszawskiej. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w administracji. Jej pasją są konie arabskie, pracuje na rzecz zwierząt (członek TOZ Kielce) oraz jest członkiem stowarzyszenia Pro Eko Starachowice

5. Barbara Gąszcz, wykształcenie wyższe, swoje życie zawodowe związała z profesjonalną księgowością, zamieszkała w Końskich. 

6. Jarosław Skuza, przedsiębiorca

7. Ilona Bogdalczyk, kandydatka bezpartyjna

8. Paulina Tersa, aktywistka na rzecz praw kobiet. Zamieszkała w Kamiennej Woli, w gminie Gowarczów. 

/Materiał Wyborczy KKW SLD Lewica Razem/

REKLAMA

Dodaj komentarz