REKLAMA

Smyków nagrodził dzieci za proekologiczne prace plastyczne [zdjęcia]

Zwycięzcy proekologicznego konkursu dla dzieci, zorganizowanego przez wójta gminy Smyków Jarosława Pawelca odbierali z jego rąk dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. W ramach „Programu edukacji ekologicznej dla Gminy Smyków na 2022 rok” zostały zorganizowane trzy konkursy, w tym dwa plastyczne i jeden plastyczno–techniczny dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych klas I do IV z terenu gminy Smyków. 

REKLAMA

Wręczenie nagród w konkursach proekologicznych dla gminy Smyków

Program skierowany był do uczniów dwóch szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych i oddziałów „0” oraz grup edukacji przedszkolnej z Przedszkola w Smykowie zlokalizowanych na terenie Gminy Smyków. Inicjatywa dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

REKLAMA

Konkursy rozstrzygała komisja w składzie: Edyta Baker, Paulina Deszczyńska, Marzena Czaja, Urszula Kochel, Agnieszka Grabarczyk. Najmłodsi w nagrodę otrzymali akcesoria przydatne w przedszkolu, a dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano radiomagnetofony, gry, puzzle, głośniki, smartwatche, telefony.

Wręczenie nagród w konkursach proekologicznych dla gminy Smyków

W konkursie plastyczno–technicznym skierowanym do najmłodszych dzieci „Bioróżnorodność to nasz skarb”, w ramach którego zadane było wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej piękno różnorodności biologicznej oraz potrzeby jej zachowania, laureatami zostali:

I miejsce – Punkt Przedszkolny w Miedzierzy (SP w Miedzierzy)
II miejsce – Oddział Przedszkolny „0” (SP w Miedzierzy)
III miejsce – Grupa Przedszkolna „Promyki” (Przedszkole w Smykowie)
Wyróżnienie – Oddział Przedszkolny „0” (SP w Królewcu)

Wręczenie nagród w konkursach proekologicznych dla gminy Smyków. Artur Sommer z dyplomem za III miejsce

W indywidualnym konkursie plastycznym pod nazwą „Edukujemy dzieci jak prawidłowo segregować śmieci” skierowanym do uczniów klas I–IV szkół podstawowych, w którym należało wykonać dowolną techniką plakat w formacie A4, przedstawiający sposoby na ograniczenie wytwarzania odpadów, wiedzy o prawidłowej segregacji odpadów i ich ponownego przetwarzania, zwyciężyli:

I miejsce – Paulina Cichocka – kl. I, SP w Królewcu
II miejsce – Oskar Momot – kl. IV, SP w Królewcu
III miejsce – Artur Sommer – kl. III, SP w Królewcu
Wyróżnienie – Nikola Kozłecka – kl. I, SP w Miedzierzy

Wręczenie nagród w konkursach proekologicznych dla gminy Smyków

W konkursie plastycznym, także indywidualnym „Tak dla czystego powietrza” skierowanym do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych, w którym to uczestnicy mieli za zadanie przygotować plakat w formacie A3, z czytelnym i jasnym przekazem tekstowym oraz graficznym na temat ochrony czystego powietrza, laureatami zostali:

I miejsce – Kamila Grabarczyk – kl. VI, SP w Królewcu
II miejsce – Lena Szymanowska – kl. V, SP w Miedzierzy
III miejsce – Weronika Wydra – kl. V, SP w Miedzierzy
Wyróżnienie – Martyna Nowicka – kl. V, SP w Miedzierzy

Wręczenie nagród w konkursach proekologicznych dla gminy Smyków

Celem projektu było zwiększanie świadomości w zakresie ochrony zasobów środowiska naturalnego i wyuczenia zachowań u młodych mieszkańców gminy w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie…”; potrzeba tworzenia trwałych i prawidłowych nawyków proekologicznych, a także pogłębienie świadomości społecznej na temat zagrożeń płynących z zanieczyszczenia powietrza. Wyedukowane dzieci na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów to przyszli wyedukowani dorośli. Cel stanowiło też uwrażliwienie uczniów na kwestie związane z zagrożoną dziś bioróżnorodnością. Ponadto organizatorowi, a był nim wójt Smykowa, zależało na polepszeniu wizerunku gminy Smyków i regionu, jako miejsca zadbanego i czystego, gdzie propagowane są postawy i zachowania proekologiczne. (Gmina Smyków)

Zdjęcia (Gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *