REKLAMA

Soboń: To wyzwanie jest do zrealizowania, ale to trochę potrwa [wywiad wideo]

Podczas V Sejmiku Ziemi Odrowążów rozmawialiśmy o rozwoju turystyki, gospodarki i o linii kolejowej nr 25 ze starostą koneckim Bogdanem Soboniem.

REKLAMA

Z okazji Sejmiku do Końskich przyjechali starostowie ościennych powiatów, marszałek Jarubas oraz posłowie: Zuba i Telus. Debatowali oni właśnie o wyżej wspomnianych tematach i sposobach na wyciągnięcie „Ziemi Odrowążów” z ekonomicznego letargu. My między innymi o to pytaliśmy Bogdana Sobonia:

tkn24.pl Dzisiaj gościmy między innymi poseł Marię Zubę, Marszałka Adama Jarubasa. Mówicie jednym głosem o modernizacji linii kolejowej nr 25. Dlaczego to ważne dla naszego powiatu?

REKLAMA

B. Soboń: To jest bardzo ważne. Wystarczy przypomnieć, że dwa albo trzy lata temu było spotkanie zarządu woj. Świętokrzyskiego z zarządem woj. Łódzkiego na terenie naszego powiatu. Dokładnie w miejscowości Sielpia i myślę, że jest taka potrzeba. Poseł Telus wspominał, że godzinę i dziesięć minut jedzie się z Opoczna do Warszawy, do Krakowa też szybko. Jest więc też szansa, że ludzie stamtąd mogliby przyjechać tutaj. Komunikacja w dzisiejszym świecie to rzecz podstawowa, ważna, dlatego te wspólne działania odnośnie tej linii są mile widziane.

tkn24.pl: Jest realna szansa na tę linię, czy to na razie tylko sfera planów?

B. Soboń: Myślę, że trzeba podejmować próby, bo to wyzwanie jest do zrealizowania, choć to może trochę potrwać. Dzisiaj o wszystkim decyduje…

Więcej w materiale wideo. 

Sobon Sejmik

REKLAMA

Dodaj komentarz