REKLAMA

Spacerkiem po Nowym! Dzień otwarty II LO z mnóstwem atrakcji. Poznajcie ofertę tej szkoły [wideo, zdjęcia]

II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich zaprasza w swoje progi w nowym roku szkolnym 2024/2025. By absolwenci podstawówek mogli bliżej poznać tę placówkę we wtorek 28 maja zorganizowano tam dzień otwarty. Miał on tematyczny przebieg pod hasłem „Spacerkiem po Nowym”. 

REKLAMA

„Miło nam jest dzisiaj gościć ósmoklasistów, mamy nadzieję, że przyszłych uczniów naszej szkoły, którzy udają się do nas by poznać naszą szkołę we wszystkich wymiarach. Każdy ósmoklasista, który nas odwiedza dostaje taki plan zwiedzania. My przygotowaliśmy atrakcje, które nazwaliśmy 'Spacerkiem po Nowym’. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzają szkołę i udają się do poszczególnych klas, gdzie zostały przygotowane atrakcje” – Małgorzata Bijata, polonistka w II LO.

I tak na przykład w sali chemicznej odbywały się eksperymenty z wybuchami i kolorami, w sali geograficznej można było poczuć się jak na lotnisku – ósmoklasiści mogli na „Lotnisku im. M. Skłodowskiej-Curie” dokonać odprawy, a następnie udać się Chin, Japonii lub USA. W sali gimnastycznej prowadzono zajęcia z pierwszej pomocy, a w polonistycznej urzędował „Teatr Lustro” zachęcając do aktorstwa. Hitem okazała się sala historyczna, w której przygotowano zabawy zainspirowane popularnym serialem 1670 – tam można było się przenieść do wsi Adamczycha. Na dziedzińcu grał szkolny zespół FATARO, ale tam przygotowano także pyszny poczęstunek.

REKLAMA

II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich w związku z rekrutacją na rok szkolny 2024/2025 zaprasza tegorocznych ósmoklasistów do dwóch oddziałów. Pierwszy z nich to Klasa 1A1 – Akademicka

Drugi oddział to Klasa 1C –  Dwujęzyczna

„Nowy Ogólniak” to jednak nie tylko nauka. To możliwości rozwoju swoich pasji sportowych, kulturalnych, ale i szansa na działania wolontariackie w różnych dziedzinach życia społecznego  –„Serdecznie zapraszam w imieniu swoim jako dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, w imieniu całego grona pedagogicznego, ale i Waszych kolegów do grona naszych uczniów. Klasy możecie wybrać sobie sami i profile skonfigurować. Oprócz jednak typowej nauki mamy też naukę życia. To są projekty społeczne, których w tym roku realizowaliśmy 11. Co roku wchodzimy coraz głębiej w sferę wolontariatu i projektów społecznych. To przysparza młodzieży naszej szkoły, naszym absolwentom dużo sukcesów w przyszłym etapie edukacji. To wszystko jest mocno brane pod uwagę podczas rekrutacji na wyższe uczelnie i uczy życia. Uczy to tego, że drugi człowiek jest ważny, a w życiu są priorytety, które trzeba w jakiś sposób wyszukiwać. Realizujemy też mnóstwo projektów dydaktycznych, które będą Was wspierać w Waszej nauce, przygodzie i byście osiągali jak najlepsze rezultaty. Chciałabym bardzo by po ukończeniu nauki u nas uczeń był przez całe swoje dorosłe życie przyjacielem tej szkoły. Serdecznie zapraszam i proszę absolutnie nie myśleć o tym, że z czymś sobie nie poradzicie. Od tego jesteśmy my jako nauczyciele i od tego są Wasi starsi koledzy” – podkreśla dyrektor placówki Beata Salata.

A jaka atmosfera panuje w II LO? Dlaczego warto wybrać tę szkołę na swoją dalszą drogę edukacyjną? O tym opowiadają w naszym wideo jej uczniowie: Zuzanna; Krzysztof oraz Olga. Sprawdźcie wideo!

Przypominamy, że rekrutacja w tym roku w powiecie koneckim jest wyłącznie elektroniczna. W II LO w Końskich  w związku z profilem dwujęzycznym odbywa się także sprawdzian kompetencji językowych – będzie on miał miejsce 3 lipca.

Zapraszamy Państwa także do obejrzenia filmu promocyjnego II LO, który przygotowali sami uczniowie:

lo2konskie.pl/wp-content/uploads/2024/05/Kopia-II-Liceum-Ogolnoksztalcace-z-Oddzialami-Dwujezycznymi.mp4

A wszystko o rekrutacji do II LO w Końskich znajdziecie TUTAJ

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

One thought on “Spacerkiem po Nowym! Dzień otwarty II LO z mnóstwem atrakcji. Poznajcie ofertę tej szkoły [wideo, zdjęcia]

  1. Jedna z występujących pisze:

    Proszę nas nie obrażać, z lustra w polonistycznej była jedna osoba xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *