REKLAMA

Społeczność szkoły w Rogowie z pomocą w Szlachetnej Paczce

Szlachetną Paczkę już po raz trzeci zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice, a także pracownicy szkoły  w kilka dni przygotowali 17 wspaniałych paczek dla rodziny mieszkającej koło Radoszyc.

REKLAMA

Obdarowani otrzymali mnóstwo artykułów żywnościowych, chemicznych, oraz papierniczych, w których zbiórkę włączył się sklep papierniczy Tomasza Śliwaka. Rodzina dostała od szkolnej społeczności także buty, zestaw narzędzi, zabawki oraz rzeczy do wyposażenia domu, takie jak np. toster, obrusy, ręczniki, pościele, kołdrę, poduszki, a nawet łóżko z materacem, które zasponsorował  Artur Kowalik.

REKLAMA

W pierwszy dzień ,,weekendu cudów”, wolontariuszka regionalna dostarczyła rodzinie zebrane dary. Jak podsumowała, rodzina była bardzo szczęśliwa, a mama z podziwem stwierdziła, że przez najbliższe pół roku to na pewno nic nie będzie musiała kupować, a zwłaszcza herbaty.

Z radością i zdumieniem patrzyli na ilość paczek. – „Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że mimo trudnych czasów, w których przyszło nam żyć, ludzie potrafią się dzielić tym co mają i wzajemnie wspierać. Jest w nas dużo dobra i empatii. A nasza szkoła jak zwykle aktywnie włącza się w tego typu akcje, z czego bardzo się cieszymy” – podsumowali wolontariusze działający w szkole.

Zbiórkę, w którą włączyło się około 80 osób zorganizowały: nauczycielka Anna Dzierzgwa oraz pedagog szkolny Ewa Kowalczyk. Nad całością czuwała wicedyrektor Beata Gawrońska oraz dyrektor ZPO w Rogowie Waldemar Wiktorowski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *