REKLAMA

Spotkanie na krzyżówkach rudzkich w sprawie bezpieczeństwa

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z przedstawicielem zarządcy dróg krajowych, sprawdzali w czwartek infrastrukturę drogową na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 74 i 42. Wczorajsze spotkanie w tym miejscu miało na celu zaplanowanie zmian w infrastrukturze drogowej, które będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REKLAMA

W ostatni czwartek o godzinie 11:00 na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 74 z 42 na tzw. „krzyżówkach rudzkich” odbyło się spotkanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach i KPP w Końskich z przedstawicielem zarządcy dróg krajowych. Głównym celem spotkania było podjęcie działań w kierunku wprowadzenia zmian w infrastrukturze drogowej, które miałyby wpływ na poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

REKLAMA

Uczestnicy spotkania omówili również infrastrukturę drogową na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 728 na tzw. „krzyżówkach radoszyckich”. Obecnie trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika od miejscowości Ruda Maleniecka w kierunku cmentarza. Na etapie projektowania jest również budowa sygnalizacji świetlnej na obu skrzyżowaniach. Wszystkie ustalenia i prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *