REKLAMA

„Gdzie ogródek w kwiatach” w cyklu Stare na nowe melodie ludowe. Posłuchajcie [wideo]

Stare na nowe melodie ludowe to projekt, w którym Bartek Gärtner przy udziale wokalistów z regionu zamienia stare ludowe pieśni na nowoczesne aranżację. W poniedziałek miała miejsce premiera pierwszego utworu („Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża”), a kolejne piosenki są publikowane codziennie do piątku włącznie o godzinie 18:00 na fanpage’u akcji – TUTAJ. U nas poniżej możecie odsłuchać „Gdzie ogródek w kwiatach” w wersji tradycyjnej oraz w nowej aranżacji.

REKLAMA

Wersja nowa

REKLAMA

Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo @NinjaLab /Przemysław Marczyński
Zuzanna i Zofia Dudek / gmina Smyków
Utalentowane siostry
Zofia Dudek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich na profilu humanistycznym oraz absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich. Może pochwalić się licznymi udanymi występami wokalnymi na konkursach regionalnych i wojewódzkich. Zuzanna Dudek, studentka filologii angielskiej i absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w Końskich. Nie ogranicza się w swoich wyborach muzycznych, ale szczególnie bliskie są jej jazz i muzyka klasyczna. Odnosiła sukcesy w wielu konkursach wokalnych na szczeblach regionalnych i wojewódzkich. W wolnych chwilach lubi piesze wędrówki, zwłaszcza po górach i lasach. W projekcie prezentują pieśń „Gdzie ogródek w kwiatach”. Nagranie wzbogaciło solo skrzypiec w wykonaniu Lauencji Nowackiej (gmina Smyków).

Wersja tradycyjna

„Gdzie ogródek w kwiatach- tradycyjna melodia ludowa regionu świętokrzyskiego.
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Plener: ZABYTKOWY ZAKŁAD HUTNICZY SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY MALENIEC, bardzo dziękujemy za współpracę dyrekcji i pracownikom Maleniec Muzeum
Zespół Śpiewaczy “Rogowianka” to jeden z filarów muzyki ludowej w powiecie koneckim , lokalnie jest też zespołem z najdłuższymi tradycjami. W zeszłym roku obchodził jubileusz 35-lecia powstania przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie (przy Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Działa pod muzycznym kierownictwem Jana Bukłada. Ze swoim bardzo bogatym repertuarem blisko trzystu piosenek występuje z sukcesami na konkursach i przeglądach muzyki ludowej, jest ozdobą wielu uroczystości w regionie. Rogowianka śpiewa znane regionalne piosenki ludowe oraz utwory ułożone przez członków zespołu.
W ramach udziału w projekcie zespół reprezentują śpiewające Panie: Helena Kania, Anna Kowalska, Jadwiga Kołaba, Maria Krawczyk, Krystyna Makuch, Mariola Sobierajska, Krystyna Ziemnica, oraz kierownik muzyczny, solista, muzyk – Jan Bukład.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *