REKLAMA

Stare na nowe melodie ludowe. Posłuchajcie „Świeci miesioc świeci” [wideo]

Stare na nowe melodie ludowe to projekt, w którym Bartek Gärtner przy udziale wokalistów z regionu zamienia stare ludowe pieśni na nowoczesne aranżacje. W poniedziałek miała miejsce premiera pierwszego utworu („Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża”), a kolejne piosenki były publikowane codziennie do piątku włącznie o godzinie 18:00 na fanpage’u akcji – TUTAJ. U nas poniżej możecie odsłuchać ostatniej, piątej już piosenki – „Świeci miesioc świeci” –  w wersji tradycyjnej (Rogowianka) oraz w nowej aranżacji (Elwira Sibiga-Gärtner). 

REKLAMA

Wersja nowoczesna
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Aranżacja, realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Elwira Sibiga-Gärtner / gmina Gowarczów
Wokalistka, animatorka i menedżerka kultury, dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Pierwsze szlify wokalne zdobywała w katowickim Pałacu Młodzieży biorąc udział w festiwalach i konkursach. W kolejnych etapach współpracowała z różnymi zespołami – od rockowych przez bluesowe czy jazzujące.
Jako wokalistka koncertuje z własnym zespołem EL of B, w Intermedialnym Teatrze Muzycznym BLUSTRADA oraz w innych formacjach na scenach klubowych, teatralnych, plenerowych w składach od akustycznych po duże koncerty z orkiestrą symfoniczną. Jej głos można usłyszeć na kilku wydawnictwach płytowych. Lokalnie działa też na polu muzycznej edukacji poprzez autorskie warsztaty umuzykalniające dla dzieci i zajęcia wokalne.

Wersja tradycyjna 

REKLAMA

„Świeci miesioc świeci” – tradycyjna melodia ludowa regionu świętokrzyskiego.
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Plener: Zamek/Dwór w Modliszewicach
Zespół Śpiewaczy “Rogowianka” to jeden z filarów muzyki ludowej w powiecie koneckim , lokalnie jest też zespołem z najdłuższymi tradycjami. W zeszłym roku obchodził jubileusz 35-lecia powstania przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie (przy Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Działa pod muzycznym kierownictwem Jana Bukłada. Ze swoim bardzo bogatym repertuarem blisko trzystu piosenek występuje z sukcesami na konkursach i przeglądach muzyki ludowej, jest ozdobą wielu uroczystości w regionie. Rogowianka śpiewa znane regionalne piosenki ludowe oraz utwory ułożone przez członków zespołu.
W ramach udziału w projekcie zespół reprezentują śpiewające Panie: Helena Kania, Anna Kowalska, Jadwiga Kołaba, Maria Krawczyk, Krystyna Makuch, Mariola Sobierajska, Krystyna Ziemnica, oraz kierownik muzyczny, solista, muzyk -Jan Bukład.

 

REKLAMA

One thought on “Stare na nowe melodie ludowe. Posłuchajcie „Świeci miesioc świeci” [wideo]

  1. Anka pisze:

    Świetny pomysł i wykonanie doskonale. Pani Elwiro, Panie Bartku gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *