REKLAMA

Staropolski Związek Gmin i Miast omawiał rozwój komunikacji publicznej [wideo, zdjęcia]

Staropolski Związek Gmin i Miast spotkał się w środę, aby podsumować działanie komunikacji publicznej przebiegającej przez powiat konecki oraz omówić plany na jej rozwój. W spotkaniu uczestniczyła burmistrz elekt Gowarczowa Joanna Dołowska, która chce, aby zarządzana przez nią gmina wróciła do Związku w trakcie jej rządów.

REKLAMA

Podczas spotkania Staropolskiego Związku Miast i Gmin podziękowano wójtowi gminy Ruda Maleniecka Leszkowi Kucy, który nie będzie już w zarządzie tej organizacji (nie ubiegał się on o reelekcję w swojej gminie). Powitano także Joannę Dołowską, która niebawem obejmie rządy w Gowarczowie. Ta już zadeklarowała powrót swojej gminy do związku.

REKLAMA

Głównym punktem spotkania była prezentacja wyników komunikacji autobusowej prowadzonej przez Staropolski Związek. Łącznie Staropolski Związek Gmin i Miast od 8 marca 2022 r. do 31 marca 2024 sprzedał 51 753 biletów. W sprawie głos zabierali: Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich i Michał Pękala – burmistrz Radoszyc. Udział w konferencji oprócz już wspomnianych wzięli także: wójt Fałkowa Henryk Konieczny i wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan.

W związku z aplikowaniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego o dodatkowe dofinansowanie na transport publiczny – poszczególne trasy zostaną rozbudowane. Ma to związek z coraz to większym zainteresowaniem mieszkańców – praktycznie z miesiąca na miesiąc sprzedaż biletów wzrasta.
Linia Gruszka – Końskie będzie kursować 4 x dziennie w dni robocze i została rozbudowana o dojazd pod szpital w Końskich.
Linia Ruda Pilczycka – Końskie będzie kursować 2x dziennie w dni robocze i została rozbudowana o miejscowość Zaostrów w gminie Słupia.
Linia Mnin – Radoszyce została przebudowana i od maja raz dziennie w dni robocze będzie kursować do miasta powiatowego Końskie. Kurs będzie realizowany przez drogę krajową nr 74 do miejscowości Jacentów, Zychy, następnie Cieklińsko oraz drogę krajową nr 42 przez miejscowości takie jak Dęba, Kazanów – do Końskich.
Na linii Cisownik – Końskie również zaszły zmiany: zwiększyła się częstotliwość do dwóch kursów dziennie oraz dołączono dwa kursy w soboty.
Linia Końskie – Paruchy została rozbudowana o dojazd pod szpital
W/w zmiany na liniach będą wprowadzone od maja (najprawdopodobniej od 6 maja)

Od czerwca zostaną uruchomione dwie linie wakacyjne: jedna łącząca miasto Końskie z Sielpią (tak, aby ułatwić turystom i mieszkańcom gminy dostęp do kina ‘Pegaz’ w Koneckim Centrum Kultury) oraz druga łącząca zalew Antoniów z Sielpią (tak, aby umożliwić turystom korzystanie z dwóch ośrodków wypoczynkowych wymiennie czy też mieć możliwość wzięcia udziału w różnych koncertach organizowanych nad zalewem Antoniów). Wszelkie informacje będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Staropolskiego Związku Gmin i Miast.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *