REKLAMA

Strażacy podsumowali działania w 2022 roku

Więcej wyjazdów do pożarów i miejscowych zagrożeń, mniej fałszywych alarmów. Koneccy strażacy podsumowali działania w 2022 roku i porównali je z latami ubiegłymi.

REKLAMA

W minionym roku jednostki ochrony przeciwpożarowej funkcjonujące na terenie powiatu koneckiego interweniowały przy 1430 zdarzeniach. Powyżej wykres przedstawiający ilość zdarzeń w poszczególnych latach z podziałem na pożary, miejscowe zagrożenia i alarmy fałszywe. Pod względem ilości interwencji powiat konecki znalazł się na trzecim miejscu w województwie świętokrzyskim, tuż za powiatem kieleckim i staszowskim.

REKLAMA

„W powiecie koneckim znaczna część pożarów ma miejsce w okresie wiosennym z uwagi na wypalanie pozostałości roślinnych. Miejscowe zagrożenia związane są najczęściej z anomaliami pogodowymi, jednak w zdecydowanej większości w ciągu roku dominują nad pożarami” – informuje st. kpt. Mariusz Czapelski KP PSP w Końskich, który opracował wszystkie wykresy.

W porównaniu z 2021 rokiem, w roku ubiegłym znacznie wzrosła ilość pożarów traw oraz lasów, zmniejszyła się natomiast liczba interwencji związana z pożarami sadzy w kominach i usuwaniem gniazd owadów.

Opracowanie wykresów: st. kpt. Mariusz Czapelski KP PSP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz