REKLAMA

Strażnica w Wyszynie Fałkowskiej już po przebudowie [wideo, zdjęcia]

Społeczność Wyszyny Fałkowskiej w gminie Ruda Maleniecka może już korzystać z odnowionego budynku tamtejszej strażnicy OSP. Miejsce to ma służyć jako remiza dla druhów miejscowej jednostki, ale i jako świetlica dla wszystkich mieszkańców sołectwa i okolicy. 

REKLAMA

„Remont został zakończony, dosyć sprawnie się to odbyło, bez żadnych zakłóceń i niespodzianek, jak to bywa podczas remontów […] Remont trwał w zasadzie od jesieni ubiegłego roku, a koszt ogólny to było około 400 tysięcy złotych” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Przebudowa współfinansowana jest w 63,63% kosztów kwalifikowalnych ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostałą kwotę zabezpieczyła gmina Ruda Maleniecka.

REKLAMA

„Teraz nadszedł czas na ogłoszenie kolejnego postępowania przetargowego na doposażenie tego obiektu w niezbędny sprzęt – kuchnię, jak i część świetlicową. Tam będą odbywać się różnego rodzaju zajęcia dla młodszych i dla starszych mieszkańców miejscowości Wyszyna Fałkowska i nie tylko”  – dodaje wójt Kuca.

Zasady korzystania z dofinansowania nakładają na gminę obowiązek poprowadzenia zadeklarowanych inicjatyw społecznych. W przypadku OSP Wyszyna Fałkowska przewidziane są zajęcia fitness, zajęcia z języka angielskiego, warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, warsztaty krawieckie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz