REKLAMA

’Światełko Pokoju’ w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich [zdjęcia]

W środę do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich dotarło Światełko Pokoju, przekazane przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego.

REKLAMA

REKLAMA

W tym roku Światełko Pokoju dotarło na posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej. Jedną z obecnych na wydarzeniu osób był Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie. Obecny na miejscu był także przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka oraz szef wspomnianej komisji, radny Zbigniew Hybik.

„Światełko niesie ze sobą przesłanie pokoju dla wszystkich mieszkańców naszej wspólnoty samorządowej w ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Obecnie akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ZHP, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

Zdjęcia [źródło: Urząd Miasta i Gminy w Końskich]:

REKLAMA

One thought on “’Światełko Pokoju’ w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich [zdjęcia]

  1. Janek pisze:

    Wszystkich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *