REKLAMA

Świetlica w Modliszewicach, oświetlenie w Końskich. Za pieniądze z Polskiego Ładu [wideo]

Budżet samorządu Końskich wzbogacił się o około 2,5 mln złotych dofinansowania z Funduszu Inwestycji Strategicznych, który funkcjonuje w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu”. Za te środki przebudowana zostanie świetlica w Modliszewicach, a także zmodernizowany będzie monitoring w różnych miejscach gminy oraz uzupełnione oświetlenie uliczne. 

REKLAMA

„W sumie nieco ponad 2,5 mln złotych będą kosztowały inwestycje, które będą wsparte w 98% z Polskiego Ładu” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Co będzie wykonane za te środki? Po pierwsze nowoczesna świetlica w Modliszewicach –„Mamy zmienić stan obecny świetlicy, który jest budynkiem starym i nieprzystającym do oczekiwań lokalnej społeczności. Przygotowujemy plan, który określi dokładne rozmieszczenie sal, funkcji które będą tam wprowadzone i na tej podstawie ogłosimy przetarg na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Ostatecznie budynek ten zostanie scalony, bo dzisiaj składa się z kilku osobnych części. Taką przybudówką jest dawny garaż OSP, jest on inaczej zadaszony, ma inne wymiary jeśli chodzi o wysokość. To wszystko będzie pod jednym dachem, który będzie zmieniony na dwuspadowy i pozwoli na to by część poddaszy zagospodarować na potrzeby magazynów. Myślimy tam o ogrzewaniu podłogowym zasilanym pompą ciepła z dużym udziałem fotowoltaiki. Tam na pewno znajdą się pomieszczenia dla życia wspólnotowego społeczności wiejskiej” – tłumaczy Obratański.

Sam budynek w Modliszewicach ma około 340 m2 powierzchni użytkowej, a znaleźć w nim ma się miejsce także dla filii biblioteki publicznej.

Drugi projekt, który został wsparty rządową dotacją do modernizacja miejskiego monitoringu i uzupełnienie oświetlenia –„Wymienimy i uzupełnimy kamery w centrum miasta. Musimy tutaj przemyśleć na nowo usytuowanie kamer i sposób pracy z nimi w obrębie zrewitalizowanego rynku po wydarzeniach, które ostatnio miały tam miejsce, a które są do uniknięcia lub do zweryfikowania jeśli chodzi sprawstwo jeżeli będziemy mieć dobrej jakości, współczesne kamery. Mamy też sporo projektów uzupełnienia oświetlenia, zwłaszcza na terenach wiejskich, gdzie kilka lat, kilka słupów mnożą koszty. W tym sensie, że wymagają rozbudowy lub dobudowy, ale tam gdzie mamy już dokumentacje techniczne to myślę, że tam w pierwszej kolejności wykonamy te uzupełnienia. W wielu miejscach bywa tak, że jest droga rozświetlona, a ostatni kawałek trzech słupów jeszcze nie ma i to będą dla takich celów dedykowane pieniądze” – dodaje burmistrz.

Niebawem gmina ogłosi przetargi na te zadania, a ich wykonania najpewniej należy spodziewać się w przyszłym roku.

REKLAMA

8 thoughts on “Świetlica w Modliszewicach, oświetlenie w Końskich. Za pieniądze z Polskiego Ładu [wideo]

 1. Herhor pisze:

  Znowu jest się czym podzielić

 2. Aga pisze:

  wspaniały pomysł. Ciekawe dla kogo ta świetlica .??????
  A może jednak szkoła gdzie uczęszcza mnóstwo młodzieży- EKONOMIK w Końskich od lat nie remontowany, nawet nie posiada szatni dla nich.
  A latarnie- po co modernizować skoro od 24 już są wyłączane???
  PARANOJA

  • Marcin pisze:

   Tylko że ekonomik podlega starostwu.
   A co do świetlicy, to proszę zauważyć,że obratański buduje tam,gdzie uzyskał najwięcej głosów.
   Kupuje sobie wyborców.

 3. Herhor pisze:

  Roboty publiczne,to słoik z łakociami ,a to rodzi pokusy .

 4. MiM pisze:

  Dokładnie Pani Agnieszko !!!
  Po co Nowoczesna świetlica a dzieci nie mają nawet szatni !!

 5. Tomasz pisze:

  Jak to w Ekonomiku nie ma szatni?
  ktoś coś wie?
  ktoś może tam się uczy?
  jak to wygląda zimą?

  jeśli to prawda to jak to możliwe że za milion burmistrz będzie budował przybudówkę zwaną świetlicą (inwestycja strategiczna jak nazwa funduszu wskazuje)
  a w szkole średniej uczniowie nie mają zapewnionych podstawowych potrzeb jakimi z pewnością jest szatnia

  Panie Burmistrzu może Pan to „ładnie” na najlepiej logicznie wyjaśnić?

 6. Herhor pisze:

  Wybory samorządowe się zbliżają, o głosy trzeba walczyć Świetlica to gotowa marchewka wyborcza, a że remont będzie to i profity jakieś można pozyskać

 7. Tomasz pisze:

  oj to przepraszam,

  faktycznie Ekonomik finansuje starostwo (a dokładnie rozdysponowuje kasę z naszych podatków w których to się utrzymuje ww starostwo)

  to pytam starostwo:

  Jak to w Ekonomiku nie ma szatni?
  ktoś coś wie?
  ktoś może tam się uczy? (może dzieci pracowników starostwa?)
  jak to wygląda zimą?

  czy starostwo ma w planach finansowych zainwestowanie w tą szkołę i wprowadzenie jej w XXI wiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *