REKLAMA

Święto Nauczycieli: Nagrody od Burmistrza, Ministra i Prezydenta [wideo, zdjęcia]

Świetnie zorganizowana była gala wręczenia nagród od Burmistrza Końskich dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z gminy. Łącznie wyróżniono 42 pedagogów.

REKLAMA

Listę wszystkich nagrodzonych znajdą Państwo poniżej. 

Wydarzenie rozpoczęło się przed godziną 14.00 w Szkole Podstawowej w Modliszewicach. Wszystkich w tamtejszej hali gimnastycznej powitała dyrektor szkoły Barbara Makuch. Również ona doskonale wcieliła się w rolę prowadzącej.

REKLAMA

We wstępie oczywiście nie zabrakło życzeń. W imieniu przedstawicieli gminy złożył je burmistrz Krzysztof Obratański. –„Trudno nie popaść w pewien rytuał życzeń jeżeli mamy do czynienia ze świętem powtarzalnym. I chociaż co roku mamy Święto Edukacji to sytuacja szkół, szkolnictwa , oświaty jest tak dynamiczna, że za każdym razem, w każdym roku jest osobny powód by dziękować za Waszą pracę i życzyć wytrwałości, życzyć sukcesów.” 

W swoich życzeniach Obratański nawiązał oczywiście do planowanych zmian w systemie edukacji. W czwartek jednak zeszły one na dalszy plan. Tego dnia liczyły się przede wszystkim: dobre humory i radość belfrów. O te zaś zadbały znakomite występy artystyczne – piosenki, skecze i tańce.

Swoje życzenia wszystkim nauczycielom podległym gminie przekazał także starosta Bogdan Soboń. Po raz kolejny podkreślał on jak ważnym zawodem jest nauczyciel, zapewniał o szacunku władzy powiatowej do wszystkich osób trudniących się szkolnictwem. –„Każdy zawód jest ważny. W przeszłości te licytacje między zawodami miały swoje miejsce. Wczoraj uczestniczyliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej, a dzisiaj tutaj w szkole w Modliszewicach i też jesteśmy w tym tak zwanym pierwszym garniturze powiatowym. Nasza obecność to nie jest kurtuazja, chcieliśmy podkreślić rangę zawodu nauczycieli.” – mówił Soboń.

Szczególnie wyróżnionych tego dnia mogło się poczuć 42 belfrów z podstawówek i gimnazjów w gminie Końskie. Otrzymali oni nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy wynoszącą 2700 złotych brutto. Pomiędzy wręczaniem poszczególnym nauczycielom tejże gratyfikacji wszyscy zgromadzeni w hali mogli podziwiać – powiedzmy to jeszcze raz – fenomenalną część artystyczną. Natomiast na szczególną uwagę zasłużył jeden młody artysta – Kamil Szmeiduch, który najpierw zagrał wszystkim na guzikowej harmonii, by następnie wystąpić w skeczu i przepięknie zaśpiewać dwie piosenki. 

Dzień Nauczyciela Końskie 11

W czwartek wręczono także nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W Modliszewicach odebrała ją tylko Izabela Garbacz ze szkoły w Rogowie, natomiast pozostałych trzech pedagogów z naszego powiatu dostanie je w Kielcach podczas specjalnej gali. Poniżej znajdą Państwo ich listę, a także listę wszystkich nagrodzonych Krzyżami Zasług i Medalami przez Ministerstwo Edukacji.

Na koniec uroczystości wszystkim artystom i ich opiekunom za kolorowe, przepiękne przedstawienie podziękował zastępca burmistrza Końskich Krzysztof Jasiński. Muzykom, tancerzom i aktorom w podzięce podarował on kosz słodyczy –„Chciałbym na zakończenie w imieniu nas tu wszystkich obecnych bardzo serdecznie podziękować Pani Dyrektor. Wszystkim członkom rady pedagogicznej za to, że tak niezwykle włączyli się w przygotowanie tego święta. A Wam wspaniała <<Przygodo>> życzymy kolejnych sukcesów. Serdecznie Wam dziękuję i przyjmijcie od nas kosz słodyczy, tylko nie zjedzcie ich wszystkich na raz” – mówił z wdzięcznością Jasiński.

Nim wszyscy rozeszli się do domów doszło do jeszcze jednej, bardzo miłej niespodzianki. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Powiatowe Konto Pomocy”, a zarazem członkowie zarządu powiatu przekazali dla potrzebującego ucznia ze Szkoły w Modliszewicach w pełni wyposażony plecak. –„Skąd ten plecak? Moi absolwenci – Małgosia i Kuba biorąc ślub w Końskich w sierpniu zamiast kwiatów przyjmowali zeszyty, długopisy, mazaki i tam także pojawił się plecak. Ten właśnie plecak chciałabym przekazać przez p. dyrektor komuś komu będzie służył.” – powiedziała Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu i Stowarzyszenia „Powiatowe Konto Pomocy”.

Władze powiatu wszystkim dzieciakom z Modliszewic podarowały także kolorowe plany lekcji, na których znalazło się miejsce między innymi na herb tej jednostki samorządowej.

Nagrody dla nauczycieli - uroczystość w Modliszewicach

Lista wszystkich nagrodzonych nauczycieli z gminy Końskie oraz nauczycieli z innych gmin naszego powiatu nagrodzonych przez Kuratora, Ministerstwo, Prezydenta RP oraz Burmistrza Miasta i Gminy:

Brązowy Krzyż Zasługi (przyznawany przez Prezydenta RP): Ewa Paszyńska – II LO w Końskich.

Złoty medal „Za długoletnią służbę” (przyznawany przez Prezydenta RP): Barbara Miązek SP nr 1 w Końskich. Medal Złoty „Za długoletnią służbę”: Małgorzata Barańska SP nr 1 w Końskich, Dorota Dyksińska Publiczne Przedszkole w Stąporkowie, Wiesława Jedynak ZSP w Stąporkowie, Barbara Kania Gimnazjum nr 1 w Końskich, Mirosława Kozak ZSP nr 2 w Końskich, Zofia Łyczkowska SP nr 1 w Końskich, Jadwiga Rurarz ZPPO w Rudzie Malenieckiej, Ewa Sadorska Gimnazjum nr 1 w Końskich, Ludmiła Słowińska SP nr 1 w Końskich, Jolanta Stąpor ZPPO w Rudzie Malenieckiej, Halina Tańculska ZPPO w Rudzie Malenieckiej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej: Jolanta Bukowska ZSP nr 3 w Końskich, Bożena Młodawska ZSP w Stąporkowie, Małgorzata Piecuch Gimnazjum nr 1 w Końskich, Grzegorz Sapieja ZSP nr 1 w Końskich, Jolanta Starnawska Gimnazjum nr 1 w Końskich, Iwona Szczepanik ZSP nr 3 w Końskich, Teresa Wiaderna ZPPO w Rudzie Malenieckiej, Łukasz Misztal ZSP nr 2 w Końskich.

Srebrne Medale za Długoletnią Służbę:
Pani Beata Jakubowska – Dyrektor ZSP Nr 1 w Końskich, oraz Pan Wojciech Ćwik – nauczyciel w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Stąporkowie

Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty: Mariusz Brzozowicz II LO w Końskich, Izabela Garbacz ZS w Rogowie – dostała w Modliszewicach, Piotr Gonerka Gimnazjum w Fałkowie, Beata Piątek SP w Radoszycach.

Nagrody burmistrza Końskich otrzymali:
Małgorzata Polewany, Ewa Król, Małgorzata Kania, Katarzyna Drzazga, Katarzyna Gloger – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Jolanta Adamczyk, Robert Kwapis i Ireneusz Pela – SP nr 2 w Końskich; Beata Zbróg, Justyna Wierzbicka – Okła – SP w Dziebałtowie; Sławomir Drzazga – SP w Kopaninach, Krystyna Kosmal – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie; Barbara Makuch, Krystyna Cygankiewicz – SP w Modliszewicach; Agata Zielińska, Rafał Skowron – ZPO w Nieświniu; Ewa Szczepanik, Barbara Batóg – ZPO w Pomykowie; Monika Kosmal i Anna Dziubińska – SP w Rogowie; Justyna Maliborska, Justyna Soja – Sadowska, Tomasz Stanek, i Anna Milcarz – Zespół Szkół w Stadnickiej Woli; Elżbieta Kowal, Iwona Bednarczyk – Musiał, Aldona Mirecka, Alina Gwardecka, Joanna Ciszek – Wilk, Anna Grotomirska – Gimnazjum nr 1 w Końskich; Waldemar Cecki, Grażyna Olejnik, Konrad Bąk, Lidia Jeżewska, Jolanta Kałwińska – Gimnazjum nr 2 w Końskich; Beata Janus – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Końskich, Barbara Serek – Przedszkole nr 3 w Końskich; Dorota Chamczyk, Izabela Kapituła – Przedszkole nr 4 w Końskich; Renata Sielska, Grażyna Masłowska – Przedszkole nr 5 w Końskich; Małgorzata Dąbrowska, Ewa Kurek – Przedszkole nr 7.

Listę nauczycieli uhonorowanych nagrodą Starosty Koneckiego znajdą Państwo w naszym innym artykule – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dzień Nauczyciela Końskie 09

REKLAMA

Dodaj komentarz