REKLAMA

Święto Policji 2023 z awansami dla koneckich funkcjonariuszy [wideo, zdjęcia]

Lipiec to zawsze okres, w którym świętują policjanci. Za nami Powiatowe Święto Policji w Końskich, podczas którego nie zabrakło życzeń, ale i awansów. Uroczystość odbyła się w poniedziałek.

REKLAMA

O godzinie 11:00 miała miejsce msza święta w Kolegiacie św. Mikołaja, którą sprawował kapelan koneckich policjantów ksiądz dziekan Jacek Wieczorek. Potem w przemarszu mundurowi przemieścili się do komendy na dalszą część uroczystości. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele związku zawodowego policji, starosta konecki Grzegorz Piec, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, burmistrz Radoszyc Michał Pękala oraz wójtowie gmin: Gowarczów – Stanisław Pacocha, Słupia Konecka – Robert Wielgopolan, Ruda Maleniecka – Leszek Kuca oraz zastępca wójta ze Smykowa Jerzy Duda. Na miejscu pojawili się też przedstawiciele jednostek współpracujących z KPP – prokuratury oraz sądu. Gościem specjalnym była natomiast insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Przybyłych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Rafał Zieliński, a towarzyszył mu zastępca podinsp. Paweł Stępiński. Zieliński zwrócił się do funkcjonariuszy –„Chciałbym Wam serdecznie podziękować za tę wytężoną, ciężką służbę. Za wzorowe realizowanie zadań. Miernikiem tego jest bardzo dobra wykrywalność jeśli chodzi o zwalczanie przestępczości, a nade wszystko to, co jest głównym celem: spadek tej przestępczości. Życzę Wam cierpliwości, wrażliwości na ludzką krzywdę i odwagi byście zachowywali się tak jak trzeba, zgodnie z zasadami etyki, zasadami roty policyjnej” – przemawiał komendant Zieliński.

REKLAMA

Potem przyszedł czas na wręczenie awansów zawodowych. Listę awansowanych, a także odznaczonych brązową, srebrną i złotą odznaką „Zasłużony policjant” znajdziecie na końcu artykułu.

Na koniec życzenia i gratulacje policjantom składali zaproszeni goście:

-„W imieniu kierownictwa świętokrzyskiej policji mam ogromny zaszczyt serdecznie podziękować wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym tutejszej jednostki za codzienną pracę i służbę. Dziękuję za Wasze starania na rzecz zapobiegania i zwalczania przestępczości na tym terenie, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom tego powiatu” – mówiła insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

„Dzięki Wam powiat konecki jest powiatem bezpiecznym. Życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, osobistym i serdeczne gratulacje dla wszystkich awansowanych i komendantom za odznaczenia” – zwracał się do funkcjonariuszy starosta konecki Grzegorz Piec.

„Jesteście ostoją dającą nam poczucie bezpieczeństwa i to, że tu czuje się poczucie bezpieczeństwa to jest Wasza praca. Chcę złożyć życzenia, by nie tylko od święta Wasza praca była dostrzegana i by była dla Was źródłem satysfakcji zarówno materialnej, jak i etycznej, bo przecież nie tylko ze względów materialnych wybraliście akurat ten zawód” – przemawiał Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

„Składam Wam serdeczne podziękowania za trud jaki wkładacie w tę niełatwą pracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa gminy Stąporków” – mówiła burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Dodajmy, że wspomniane odznaki wręczone zostaną podczas wojewódzkiego święta policji – 21 lipca.

Lista awansowanych i odznaczonych: 

Komisarzem Policji został:
-podkom. WĄSIK Marcin
Aspirantem Sztabowym Policji:
-st. asp. ROKITA Artur
-st. asp. SOBOŃ Tomasz
-st. asp. WITKOWSKA Edyta
Starszym Aspirantem Policji:
-asp. KASIŃSKI Robert
-asp. DOMAŃSKI Miłosz
-asp. POSZALSKA Kamila
-asp. SINKIEWICZ Marcin
Aspirantem Policji:
-mł. asp. KWIECIEŃ Radosław
-mł. asp. ZAMACHOWSKA Monika
-mł. asp. DEJA Grzegorz
-mł. asp. JANUS Dariusz
-mł. asp. KOSMAL Arkadiusz
-mł. asp. ŚCISŁOWICZ Rafał
Sierżantem Sztabowym Policji:
-st. sierż. OGŁOZA-PAWELEC Anita
-st. sierż. SIKORA Radosław
-st. sierż. DUDA Marcin
-st. sierż. BIELECKI Mateusz
-st. sierż. ZENKA Adrian
-st. sierż. BANAK Dominik
-st. sierż. SUPERNAT Tomasz
Starszym Sierżantem Policji:
-sierż. PACOCHA Arkadiusz
-sierż. PĘKACZ Mikołaj
-sierż. SUPERNAT Izabela
-sierż. MŁYŃCZYK Bartosz
-sierż. SULGOSTOWSKI Marcin
-sierż. KULETA Katarzyna
-sierż. MYSZKOWSKI Kamil
-sierż. PAŁGAN Łukasz
-sierż. SZYMAŃSKA Aleksandra
Starszym Posterunkowym Policji:
-post. MŁODAWSKA Klaudia
-post. SALATA Mateusz
-post. PATRZYKĄT Michał
ZŁOTĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT:
-podinsp. STĘPIŃSKI Paweł Maciej
SREBRNĄ ODNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT:
-insp. ZIELIŃSKI Rafał Paweł
BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT:
-podkom. KOT Łukasz

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Święto Policji 2023 z awansami dla koneckich funkcjonariuszy [wideo, zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    teraz do boju ,walić mandaty ,bo tak każą najwyżsi. Te młode łby przyszli do policyji i walą, bo pan każe. Jak ich potrzeba ,to nie ma. Nocne szarże oszołomów po mieście trwają, a tych KUMENDANTÓW nie widać.

  2. Itd. pisze:

    Mam wrażenie, że to policjanci po pracy szaleją po mieście w weekendy i wieczorem. Coś tu nie gra w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *