REKLAMA

Sygnalizacje na krzyżówkach rudzkich i radoszyckich już działają! [zdjęcia]

Tuż przed okresem Wszystkich Świętych oddano do użytku sygnalizacje świetlne na dwóch niebezpiecznych skrzyżowaniach w powiecie koneckim: krzyżówkach rudzkich oraz krzyżówkach radoszyckich. Od środy sygnalizacje w tych miejscach sterują ruchem. 

REKLAMA

 

REKLAMA

Z uwagi na pilną potrzebę poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, przed terminem uruchomione zostały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 74 Sulejów – Kielce – z drogą krajową nr 42 w Rudzie Malenieckiej i drogą wojewódzką nr 728 w Radoszycach.

Skrzyżowanie dwóch dróg krajowych nr 74 i nr 42 w Rudzie Malenieckiej i oddalone o kilka kilometrów skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 728 w Radoszycach to miejsca, w których regularnie dochodziło do wypadków ze względu na nieuwagę kierowców wyjeżdżających z dróg podporządkowanych i częste przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców jadących drogą nr 74.

Sytuacja na skrzyżowaniach poprawiła się kilka lat temu, po ich przebudowie z wydzieleniem pasów do skrętów w lewo, ale w związku ze znacznym wzrostem natężenia ruchu na drodze krajowej nr 74 komunikującej Kielce z węzłami autostradowymi w województwie łódzkim oraz na drogach podporządkowanych nr 42 i nr 728, zagrożenie wypadkami na skrzyżowaniach ponownie wzrosło. W związku z działaniami dla poprawy bezpieczeństwa na obu skrzyżowaniach uruchomione zostały wzbudzane sygnalizacje świetlne, zaprogramowane tak, aby zapewnić jak największą płynność ruchu na drodze krajowej nr 74. Koszt sygnalizacji to około 700 tysięcy złotych.

Uruchomienie sygnalizacji przed wzmożonym ruchem podczas długiego listopadowego weekendu to z pewnością dobra wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *