Szachiści zmierzyli się w Końskich [zdjęcia]

Blisko 40 zawodników walczyło w sobotę w I Otwartym Turnieju Fide Rapid. Puchar dla najlepszego szachisty trafił do Piotra Ciechońskiego z Katolickiego Ludowego Integracyjnego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego Gambit w Starachowicach.

I Otwarty Turniej Fide Rapid o Puchar Dyrektora MGDK w Końskich odbył się w sobotę w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. Współorganizowały go konecki Dom Kultury oraz Towarzystwo Szachowe „Husaria” z Puław. Pomysłodawcą był Adam Szymański, który prowadzi zajęcia szachowe przy koneckiej placówce kultury.

Udział w wydarzeniu wzięli zawodnicy w różnym wieku z trzech województw:  świętokrzyskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Powitał ich dyrektor Piotr Salata, który przypomniał, że od ponad dwóch dekad nie organizowano szachowego turnieju w Końskich. Sędzią głównym był Aleksander Kędzierski.

Po kilkugodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora MGDK w Końskich zdobył Piotr Ciechoński z Katolickiego Ludowego Integracyjnego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego Gambit w Starachowicach, drugi był Piotr Cap z RPW Okucia Budowlane Łódź, a trzeci Maciej Nowak z KS „Skoczek” ze Skarżyska Kamiennej.

Kolejne miejsca zdobyli:

IV miejsce Konrad Krupiński z Opoczna,
V miejsce Mateusz Stefaniec z LUKKS Kielce,
VI miejsce Marcin Oleksa z LUKKS Kielce.

Tytuł Najlepszego Juniora do lat 18 zdobył Mateusz Suchanek z Końskich. Tytuł Najlepszego Juniora do lat 15 zdobył Antoni Magierowski z KS „Skoczek” ze Skarżyska Kamiennej. Najlepszą zawodniczką została Natalia Opala z „Hetmana” Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepszym zawodnikiem z Końskich był Paweł Gajewski z MGDK Końskie. Najstarszym zawodnikiem był 76-letni Andrzej Słoka z LZS Kordian Bliżyn, a najmłodszym ośmioletni Nikodem Wysokiński z LUKKS Miedziana Góra. Najwyższy przyrost FIDE (1,59) uzyskał Antoni Magierowski z KS „Skoczek” Skarżysko – Kamienna.