REKLAMA

’Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz’. Przedstawieni profilaktyczne w Przedszkolu w Smykowie [zdjęcia]

„Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz” – taki tytuł miało środowe przedstawienie, które odbyło się w Przedszkolu w Smykowie. Nauczyciele wcielili się w role fantastycznych, baśniowych postaci, zachęcając dzieciaki do troski o własne zdrowie.

REKLAMA

REKLAMA

Tego typu przedstawienia profilaktyczne odbywają się co roku w kwietniu już od trzech lat. Ich celem jest edukacja od najmłodszych lat dotycząca dbania o zdrowie, przyswajania właściwych nawyków higienicznych, zdrowe odżywianie oraz zachęta do aktywności fizycznej.

W główne role podczas występu wcielili się:

  • Narratorzy –  Dorota Kołodziejczyk (dyrektor przedszkola) i Jolanta Błońska
  • Zdrowie – Sylwia Pałgan
  • Królewna Śnieżka – Katarzyna Kołodziejczyk
  • Zła macocha – Magdalena Góral (mama jednej z uczennic)
  • Krasnoludki -Marzena Kochel, Justyna Łosiak, Wioletta Gwiazda-Hamera

W ramach przedstawienia Przedszkole w Smykowie odwiedził ks. Damian Zalewski, który wyrecytował fraszkę „Szlachetne Zdrowie” autorstwa Jana Kochanowskiego, słynnego polskiego pisarza i poetę.

Choć z pozoru gra aktorska wydawać by się mogła całkiem łatwa, w rzeczywistości jest nie lada wyzwaniem – „Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się swoim wychowawcom „aktorom”, którzy z radością zaspokajają potrzeby bardzo wymagającego widza, jakim jest dziecko. Z pewnością kosztuje to wiele wysiłku, warto jednak podejmować taki trud, wzmacnia to zarówno postawy dziecka jak i nauczyciela, daje satysfakcję i radość” – mówi Dorota Kołodziejczyk, dyrektor Przedszkola w Smykowie.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy rodziców, którzy w czasie prezentacji przedstawienia przez nauczycieli, pilnowali i troszczyli się o maluchy. Dyrekcja przedszkola śle podziękowania również dla organizatorów: Magdaleny Góral i Wioletty Gwiazdy-Hamery, za niesamowity efekt końcowy.

Wystawioną sztukę można w całości obejrzeć na Facebooku Przedszkola w Smykowie – TUTAJ.

Zdjęcia [źródło: Przedszkole w Smykowie]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *