REKLAMA

Sześciu pijanych w weekend zatrzymanych na koneckich drogach

Mundurowi z koneckiej komendy w ciągu minionego weekendu zatrzymali łącznie 6 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

W niedzielę funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Końskich volkswagena, za kierownicą którego siedział 22-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Podczas badania alkomatem okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Nowy Kazanów. Mundurowi zatrzymali chevroleta, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 30 km/h. Niestety to nie jedyna rzecz, którą kierujący miał na sumieniu. Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że 49-latek miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia.

REKLAMA

Wieczorem w miejscowości Lewoszów mundurowi z koneckiej drogówki postanowili skontrolować kierującego motorowerem. Szybko okazało się, że 46-latek prowadził pojazd, znajdując się w stanie nietrzeźwości, mając ponad półtora promila alkoholu.

W sobotę zaś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także trzech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni mieszkaniec Radoszyc, którego badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w swoim organizmie. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

2 thoughts on “Sześciu pijanych w weekend zatrzymanych na koneckich drogach

  1. DobryPolicjant pisze:

    i żaden Policjant??

  2. Grzesiek pisze:

    To bardzo niepokojące wieści. Liczba zatrzymań kierowców jadących pod wpływem alkoholu jest zbyt wysoka. Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, dlatego ważne jest, aby wszyscy zdawali sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą jazda po spożyciu alkoholu. Mam nadzieję, że te przypadki skłonią innych do refleksji i ostrożności za kierownicą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *