REKLAMA

Szkoła Muzyczna już niebawem w nowej siedzibie [wideo, zdjęcia]

Kończy się remont przygotowujący wnętrza dawnego budynku gimnazjum przy ulicy Partyzantów w Końskich na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Niemal na pewno młodzi adepci sztuki muzycznej od września będą mogli rozpocząć zajęcia w nowych wnętrzach. 

REKLAMA

W starym obiekcie przy ulicy Hubala społeczność szkoły muzycznej miała do dyspozycji nieco ponad 200 m2 i bardzo stare, niedostosowane do wymogów XXI wieku pomieszczenia. Teraz muzycy przeniosą się do zupełnie nowych wnętrz, rozlokowanych na około 1800 m2  –„17 sal wykładowych, sal ćwiczeń plus pokój nauczycielski, plus elementy towarzyszące budynkowi, np. pokój dla rodziców i tak dalej. To wszystko tworzy zupełnie nową jakość. Podobnie, jak i duży parking, który przyjmie bezpiecznie dowożących swoje pociechy rodziców” – wylicza burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Za remont części obiektu dedykowanej Państwowej Szkole Muzycznej odpowiadało przedsiębiorstwo PERMIR z Kielc, a roboty dobiegają właśnie końca –„W sierpniu powinna zacząć się przeprowadzka Szkoły Muzycznej do nowego budynku i stopniowe zasiedlanie tak, aby nowy rok szkolny dzieci powitały już w nowym lokum” – dodaje burmistrz.

Z naszą kamerą na pewno odwiedzimy tę jednostkę i zaprezentujemy Państwu jej działania już w nowych wnętrzach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz