REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy w czołówce konkursu 'Odblaskowa szkoła 2023′

W środę w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu pn. „Odblaskowa szkoła 2023”, do którego zgłosiło się 41 podstawówek z całego województwa świętokrzyskiego. Na 7. miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. H. Dobrzańskiego w Miedzierzy. 

REKLAMA

Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, władz lokalnych oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Przedsięwzięcie daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

REKLAMA

Do konkursu przystąpiło 41 szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. W pierwszej dziesiątce znalazła się Szkoła Podstawowa im. H. Dobrzańskiego w Miedzierzy, która zajęła 7. miejsce.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *